Toshiba mění zažitý standard ve fotografování

0

Určitě se vám někdy stalo, že jste vyfotili naprosto skvělý okamžik, ale při vší smůle nebyla fotografie dobře zaostřena, nebo byla dokonce rozmazána. Tohle všechno je při fotografování běžné, ale bezesporu nám nepovedené fotografie kazí mnohdy neopakovatelné zážitky.

Japonská nadnárodní společnost Toshiba přijde příští rok na trh s unikátním technologickým vylepšením. Díky nové technologii použité ve fotoaparátu dokáže zaostřit fotografii dodatečně, tedy až po vyfotografování.

Koncept fotoaparátu se skládá ze soustavy 500 000 mikro čoček. Ty jsou poskládány ve vrstvách před senzorem, způsobem, že každá čočka dokáže zachytit nepatrně rozdílný obraz. Po vyfocení jsou tyto obrazy zkompletovány do výsledné fotografie a pomocí speciálního softwaru od Toshiby lze později libovolně měnit celkové zaostření nebo zaostřit jen na určité objekty. Podle vyjádření společnosti by modul měl dokázat podobné věci i s videem.

I přes svou velikost 1cm počítá Toshiba s tím, že o koncept fotoaparátu bude zájem mezi výrobci chytrých telefonů a tabletů. První zařízení by mohla být k vidění koncem roku 2013.

Zdroj: engadget

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here