6 nejlepších kancelářských aplikací pro Android

1

Někdo tvrdí, že chytré telefony a tablety jsou víceméně hračky. Jsou akorát tak dobré na zábavu, pouštění filmů a her, zatímco na opravdovou práci díky limitovaným dotykovým displejům nestačí. Tohle tvrdí většinou lidé, kterým se zatím nedostal do rukou ten správný software. Sada office dokáže být velmi pomocným a triumfálním nástrojem i pro chytrá zařízení díky rozsáhle upravitelným dokumentům, detailním tabulkám a vizuálně poutavým prezentacím. To vše z pohodlí domova.

Teď už si asi myslíte, že stažení plně vybaveného kancelářského (office) balíčku Vás bude stát balík. Nemusí to tak být, protože jsme pro Vás dnes vybrali ty nejlepší bezplatné. Některé z nich mají samozřejmě zpoplatněna prémiová využití, základní funkčnost je však zajištěna zdarma. Důležité je však také to, že všechny jsou kompatibilní se soubory .doc, .xls a .ppt office sady společnosti Microsoft, takže přenášení a spouštění souborů z jednoho zařízení do druhého Vám nebude činit žádný problém. Tak koukněme se tedy na nabízené kancelářské balíčky:

1) Google Docs, Sheets, Slides  ( Google Dokumenty, Tabulky, Prezentace)

S touto sadou výkonných aplikací Google přesouvá celou kancelář přímo do Vaší kapsy, a to zcela bezplatně. Google Docs, Sheets a Slides jsou plně k dispozici v obchodu Google Play pro práci s dokumenty, tabulkami a prezentacemi. Aplikace podporují editaci ve skupině, komentáře, práci offline, automatické ukládání dle potřeb uživatele. To vše je zabaleno do vizuální podoby Material Design.
5

logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

2) Microsoft Office Mobile
Oficiální aplikace Office Mobile pro mobilní zařízení podboruje soubory nástrojů Microsoft Word, Excel a PowerPoint. Můžete editovat soubory uložené přímo na disku či kartě nebo uložené na osobním účtu OneDrive. Uživatelské rozhraní apliace bylo naštěstí rozvrhnuto tak , aby se ovládalo pohodlně i na obrazovkách menších telefonů. To nejlepší nakonec, balík je plně k dispozici zcela zdarma.
6

logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

3) Polaris Office
Miliony uživatelů vkládají důvěru sadě Polaris Office ohledně jejich potřeb úpravy dokumentů a mají k tomu dobrý důvod. Sada je totiž zvláště bohatá na funkce a podporuje nejpopulárnější typy dokumentů, dokonce i PDFka. Polaris Office Vás nechá vykreslit přehledné grafy  a vytvořit poutavé prezentace. Navíc, Polaris je kompatibilní s Chromecast, takže prezentování práce na velké obrazovce není žádným problémem. Soubory se automaticky ukládají do úložného prostoru nebo na internetové úložiště. Jádro aplikace je bezplatné, prémiové funkce však už můžete odemknout jedině za poplatky.
7

logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

4) OfficeSuite 8
Vlastně mluvíme pořád o tom samém. S aplikací OfficeSuite 8 můžete vytvářet a upravovat rozsáhlé dokumenty pro Microsoft Office opět ve fromě tabulek, dokumentů nebo prezentací. Rozhraní je jednoduché na použití a bohaté v otázce formátování a různých funkčních stylů.  Soubory se mohou opět ukládat na lokální disk nebo na internet prostřednictvím cloud computingu. Navíc je možno skenovat dokumenty přímo do aplikace a ukládat vlastní výrazy. Zvláštní funkce jako třeba ukládání ve fromátu PDF je zpoplatněno, základ pro kancelářskou práci však nechali vývojáři zdarma.
8

logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

5)  WPS Mobile Office

A máme tady další aplikaci, která zvládne to samé, co ty předešlé. To znamená kompatibilitu s Wordem, Excelem, Powerpointem  PDF soubory, stejně jako autoukládání plus cloud integrace. WPS bychom doporučili těm, kterým vyhovuje méně komplikované a ořezané rohraní.

9


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

6) Docs To Go
Pokud se vám nezamlouvá ani jedna z předešlých aplikací, zbývá Vám ještě Docs To Go. Kompatibilita se soubory Microsoft Office a PDF dokumenty je zajištěna i zde. Cloud uložiště můžete využít také. Poplatek navíc je naúčtován tentokrát za využívání hesla.
10

logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Který z dneších kancelářských balíčků se Vám zamlouvá nejvíce a který nejméně? Jaký z nich používáte?

1 komentář

  1. A co to nejdulezitejsi a nejlepsi: OpenOffice pro Android??
    Pravda, na telefonu moc pouzitelny neni (asi jako MS Office pusteny z PC pres RemoteDesktop), ale treba na Asus Transformer s klavesnici je to proste nejlepsi volba.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here