10 zajímavých faktů o OS Android

0

facts

O systému, který nás provádí na každém kroku, toho často mnoho nevíme, a proto jsme se rozhodli, že vydáme článek s deseti podle nás zajímavými fakty, o kterých jste možná neměli ani tušení.

1. Operační systém Android byl vyvinut společností Android Inc. v roce 2003. Později v roce 2005 jej odkoupil Google za $50 mil.

2. Operační systém Android byl vyvinut jako platforma pro digitální fotoaparáty. Když však tvůrci viděli potenciál chytrých telefonů, rozhodli se, že Android použijí právě pro ně.

3. Google vypustil první verzi OS Android 5. listopadu 2007.

4. HTC Dream (T-Mobile G1) je prvním smartphonem, který byl prodáván s OS Android. Prodávat se začal roku 2008.

5. Operační systém Android užívá více než miliarda zařízení po celém světě.

6. S výjimkou Androidu 1.0 a 1.1, se jmenovali všechny ostatní verze po sladkostech.

7. Operační systém Android má mnoho verzí, jejichž názvy začínají na písmena, která po sobě následují v abecedě.  Android Astro (1.0), Bender (1.1), Cupcake (1.5), Donut (1.6), Eclair (2.0), Froyo (2.2.x), Gingerbread (2.3.x), Honeycomb (3.0), Ice Cream Sandwich (4.0.x), Jelly Bean (4.x),  KitKat (4.4), Lollipop (5.x) a Marshmellow(6.x). 

8. Android je open source, protože Google je členem Open Handset Alliance (OHA), což dává uživatelům možnost upravit zdrojový kód OS. Proto mohou výrobci systém upravovat a tvořit např. různé nádstavby.

9. Systém nese jméno Android proto, že spoluzakladatel Andy Rubin dostal před přechodem do Googlu u Applu přezdívku Android. Ta kořenila z jeho obrovské lásky k robotům.

10. Ve vesmíru funguje zařízení s OS Android !! NASA poslala do vesmíru roboty s telefony Nexus S. Tato zařízení běží na Androidu 2.3 Gingerbread.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here