Sony Xperia Z a ZL nabídne aplikaci na kalibraci displeje

0

 

Když vedle sebe položíte dvě různá zařízení s barevným displejem, tak si určité všimnete toho, že ať už budou ony displeje jakkoliv kvalitní, tak budou oba vypadat alespoň trochu, spíše však poměrně hodně, jinak. V podstatě každý výrobce totiž displeje kalibruje jinak, díky čemuž pak může stejná modrá vypadat na jednom zařízení jako azurová a na jiném oceánově modrá. A aby toho nebylo málo, tak kalibraci pak ještě dále zesilují různé technologie, kdy například OLED displeje vynikají přepálenými – ultrasytými a klasické LCD naopak reálnými barvami.

Není tak divu, že se v komunitě začaly postupně utvářet projekty s cílem umožnit úpravu kalibrace displeje koncovými uživateli. Bohužel ve většině případů narazily. Co je mi ale známo, tak úspěšného dotažení do konce se dočkaly díky supercuriovi pouze v případě řady telefonů Samsung Galaxy S a několika dalších, již méně rozšířeným modelů, přičemž společným jmenovatelem vždy byla nutnost použití upraveného kernelu nebo alespoň zpřístupněných práv root.

Japonský výrobce elektroniky – Sony se ovšem k problému rozhodl přistoupit úplně z opačné strany, než jak to dělala až doposud většina jeho konkurence. Alespoň podle vietnamské recenze ze serveru secafe.vn totiž jeho dvojice nových vlajkových lodí – Xperie Z a ZL obsahuje předinstalovanou aplikaci, skrze kterou si může uživatel bez jakýchkoliv problémů upravit kalibraci displeje.

Konkrétně to vypadá, že aplikace umožňuje změnu saturace barev, díky čemuž by z displeje mělo jít udělat rádoby „AMOLED“, barevného ladění a vyvážení bílé barvy. Možné však je, že aplikace nabízí i další volby, kterých si prozatím jen nikdo nevšiml.

Samozřejmě neexistuje záruka, že byla přítomnost aplikace v recenzovaném zařízení úmyslná, mohlo jít také o původně testovací kousek, který jen někdo zapomněl před odesláním novinářům promazat. Vzhledem k aktuální politice Sony by ale předání trochy moci nad telefonem do rukou uživatelů dávalo poměrně smysl.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here