České komiksové aplikace pro Android

4

Pokud patříte mezi milovníky českých komiksů, určitě vás zaujme dnešní výběr tří aplikací od NewsLab.cz. Jedná se o čtečky komiksových příběhů od českých autorů. V nabídce najdeme nejen klasiky Malý bůh, Vzpoura mozků, Galaxia a Tvrz ze sedmdesátých let, ale také výrazně novější komiksovou trilogii Alois Nebel.

Aplikace umožňují prohlížet komiksy ve dvou módech: listovat stránkami s možností přiblížení či oddálení nebo prohlížet jednotlivé obrázky, políčko za políčkem. Z Google Play Store si můžete stáhnout aplikaci a zdarma se podívat na malou ukázku z komiksu. Za stažení zaplatíte od 40 do 75 Kč. Stažené komiksy si přitom můžete prohlížet i na dalších zařízeních s Androidem, na kterých jste přihlášeni pomocí stejného Google účtu. Internetové připojení je potřeba pouze pro nákup a stažení komiksu, jeho přečtení zvládne aplikace offline.

Alois Nebel

Příběhy, které vycházely v letech 2005 – 2007 v časopise Reflex, se odehrávají v městečku Bílý Potok, ztraceném mezi horami a vlkodlačími lesy na česko – polské hranici. Právě sem je umístěna také kreslená románová trilogie Alois Nebel (Bílý Potok, Hlavní nádraží a Zlaté Hory, 2003 – 2005). Povídky „Na trati“ vypráví hlavní postava komiksu, výpravčí Alois Nebel. Vedle Wachka, Nebelovy manželky Květy a výčepního Šokina vstupují do těchto krátkých příběhů i nové postavy – polský farář, hospodyně Mária, autobusák Tonda Kočí nebo dealer umění z Prahy. Povídky zachycují a komentují naši současnost pohledem obyčejných lidí ze zapadákova.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Malý bůh

Aplikace přináší klasickou českou komiksovou trilogii Příhody Malého boha, Příchod bohů a Kruanova dobrodružství. Trilogie se objevila poprvé v sedmdesátých letech na stránkách časopisu Abc a způsobila poprask. Poté vyšla mnohokrát v různých speciálních komiksových edicích a vždy nadchla novou generaci čtenářů. Autorem komiksů je Vlastislav Toman.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Vzpoura mozků, Galaxia a Tvrz

Aplikace obsahuje klasické české komiksy: Vzpoura mozků, Galaxia a Tvrz, které poprvé vyšly v časopisu Abc v 70. a 80. letech minulého století. Právě tyto příběhy podle nás patří k tomu nejlepšímu, co v Československu na tomto poli vzniklo. A patří zároveň také k nejlepším dílům autorského dua Václav Šorel (scénárista) a František Kobík (kreslíř).


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

zdroj: google play store

4 KOMENTÁŘE

      • Já to před pár lety koupil jako knihu, byly to tyto + další české slavné komixy (proto bych si to asi už ani přes aplikaci nekoupil). Zkusím se podívat, kde to vlastně mám. Třeba se to ještě prodává…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here