Samsung představil nové nízkoenergetické DDR4 čipy

0

samsung

V minulém roce se standardním vybavením telefonů staly operační paměti s kapacitou 2 GB. Samozřejmě jsme mohli vidět i výkonnější čipy. Nicméně rok 2014 posune paměti a s nimi i chytré telefony o kus dál – jako každý rok. Jihokorejský Samsung představil nové nízkoenergetické, ale výkonnější DDR4 čipy pro telefony a tablety.

Paměti nesou název LPDDR4 – Low Profile Double Data Rate 4 a pro telefony se očekávají až 4 GB varianty. Samotný Samsung prohlašuje, že jde o nejvýkonnější čipy, které jsou dnes k dispozici. Nové LPDDR4 paměti jsou vyrobeny pomocí „20nm-class“ technologie, tedy procesem mezi 20 a 30nm. Nabízí až o 50 % vyšší výkon, což je bezesporu výrazný rozdíl. Mimo to ušetří až 40 procent energie oproti současným čipům.

Samsung se s těmito paměti zaměří na nejvyšší modely – telefony, tablety a také notebooky. Masovou výrobu chce zahájit už začátkem letošního roku. Spolu s čipy bychom se měli dočkat také zařízení s rozlišením displeje 1440p, tedy 2K nebo QHD a 64-bitovými procesory Exynos. Opravdu se tedy máme na co těšit.

zdroj: androidcentral

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here