HTC nemůže v Německu prodávat zařízení s Androidem

1

nokiavshtc

Další podstatná překážka se postavila do cesty tchajwanskému výrobci HTC. O tom, v jaké je HTC situaci se asi nemusíme zmiňovat, má však opravdový zájem stát se zase velkým hráčem. Ovšem s rozhodnutím německého soudu to bude o něco těžší cíl. HTC totiž nemůže na území Německa prodávat žádná zařízení s Androidem. Porušuje totiž minimálně jeden patent Nokie.

HTC podle rozhodnutí soudu porušuje patent EP1148681. Ten se týká přenosu informací potřebných k propojení zařízení pomocí Bluetooth a NFC. Není pochyb o tom, že se HTC odvolá, nakonec nic jiné výrobci v tuto chvíli nezbývá a prozatím se musí řídit rozhodnutím soudu. Celý soudní proces však může být náročný a zdlouhavý, zvláště pokud se do sporu vloží třetí strana – Google (stejně tak by také mohl vše poměrně rychle, možná i mimosoudně vyřešit).

Google je totiž z tohoto sporu znepokojen, může negativně ovlivnit celý ekosystém Androidu. Nokia by tak na základě  rozhodnutí mohla ohrozit i jiné společnosti. Další rozsudek zřejmě padne 9. ledna letošního roku. Nejedná se však o ojedinělý případ, nejedno stání u soudu už v minulosti HTC s Nokií prohrálo.

zdroj: gsmarena

1 komentář

  1. Ty uz fakt nevedi, jak se zviditelnit a zvysit prodeje svych nokii. To muzou zazalovat vsechny vyrobce jakychkoli telefonu, ktere pouzivaji k prenosu Bloothoot, nezalezi na systemu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here