Archos na CES 2014 představí hodinky a další chytré příslušenství za slušné ceny

0

Archos je známý především pro své levné tablety a smartphony. Na blížícím se veletrhu CES 2014 v Las Vegas by francouzský výrobce chtěl představit celou plejádu chytrých zařízení pro sport i domácnost, které označuje jako Connected Objects. Všechny novinky bude možné přes Bluetooth Low Energy spárovat se smartphony a tablety vybavenými operačním systém Android nebo iOS.

archos smart watch
Archos Smart Watches

Jednou z nejzajímavějších novinek budou chytré hodinky, které na rozdíl od konkurenčních Samsung Galaxy Gear cílí na jednoduchost. Tato filosofie se pozitivně projeví i v ceně, která by podle výrobce měla začínat pod hranicí 50 britských liber, v přepočtu asi 1 640 Kč. Zatím není jasné, jaké funkce a výbavu nabídnou chytré hodinky od Archosu, ale ze zveřejněného obrázku můžeme předpokládat použití černobílého displeje.

Archos connected home
Zařízení z řady Archos Connected Home vám pomohou vytvořit chytrou domácnost

Archos si připravil dokonce řešení pro chytrou domácnost, jehož základem je Smart Home Tablet se 7″ displejem. Všechny funkce ale bude možné ovládat i pomocí volně stažitelné aplikace Smart Home pro Android a iOS. Pomocí aplikace bude možné například ovládat osvětlení, ale i veškeré chytré příslušenství včetně miniaturních kamer, pohybových čidel či meteorologických senzorů.

Další novinkou bude meteorologická stanice, která by měla poskytovat aktuální informace o teplotě, vlhkosti, atmosférickém tlaku či koncentraci oxidu uhličitého, zjištěné pomocí senzorů uvnitř i vně domu. Ve srovnání s běžnými meteostanicemi by chytré řešení od Archosu mělo nabídnout například automatické ukládaní všech zjištěných dat, ze kterých jsou vytvářeny nejrůznější statistiky.

Archos Activity Tracker
Archos Activity Tracker

Archos si připravil celou řadu chytrých zařízení také pro vyznavače sportu a zdravého životního stylu. Pod označením Connected Self nalezneme například chytrou váhu Connected Scale či měřič krevního tlaku Blood Pressure Monitor. Chybět nebude ani náramek Activity Tracker, který slouží například jako krokoměr nebo ukazatel spálených kalorií. Baterie by měla nabídnou až sedmidenní výdrž na jedno nabití. Originálním příslušenstvím je obojek Smart Tracker, pomocí kterého je možné sledovat polohu psa na displeji smartphonu.

archos smart tracker
Archos si připravil chytré příslušenství i pro pejskaře

Jak už bylo řečeno v úvodu, všechny novinky budou uvedeny na veletrhu CES 2014, který začíná 7. ledna v Las Vegas. Archos slibuje, že chytrá zařízení nabídne za slušnou cenu. Podrobnější informace o dostupnosti však výrobce prozatím nezveřejnil.

zdroj: Phone Arena, Android Community, Android Police

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here