Obchod Google Play byl aktualizován, nabízí větší bezpečnost a instalaci více aplikací [KE STAŽENÍ]

1

google play logo

Oblíbený obchod Google Play nabízející široké spektrum zábavy v podobě různých aplikací a her byl aktualizován na verzi 4.6.16. Předchozí verze se označovala jako 4.5.10. Update přináší hned několik zajímavých změn.

Hlavní přednostní nové verze je zvýšená bezpečnost. Google se rozhodl zasáhnout proti neukázněným dětem a je tak nyní možné, si zvolit heslo pro zprostředkování nákupu. Rodiče, kteří dané funkce využijí, se tak již nemusí bát zbytečně vysokého účtu za mobilní transakce. Děti mají totiž v oblibě nakupovat si doplňkový obsah do svých her. Často se tak stávalo, že si zakoupily lepší vůz do své hry Angry Birds GO!, kde se částka za vůz pohybuje i okolo 1 tisíce korun.

Při zadání požadavku na heslo lze vybrat ze dvou variant. Buď se požadavek bude zobrazovat pro všechny nákupy v obchodě Google Play v daném zařízení, nebo se může využít druhého řešení, při kterém se výzva na zadání hesla zobrazuje každých 30 minut při nákupu. Pochopitelně se daná funkce nemusí využít a uživatel tak heslo nebude nikdy zadávat. Tahle bezpečnostní funkce může mít i rozsáhlejší působnost, než u neukázněných dětí. Velké procento uživatelů má ve svém zařízení vložené údaje pro platební kartu a při případném odcizení by se tak nemuseli obávat zneužití jejich karty.

Další změny v nejnovější aktualizaci obchodu Google Play:

  • Přesun nápovědy a nastavení do postranní nabídky
  • Zobrazování nákupu doplňkového obsahu v aplikacích
  • Drobné úpravy vzhledu v podobě tloušťky písmen a tlačítek
  • Změna položky nastavení pro automatické přidávání ikon na plochu
  • Možnost provádět více instalací aplikací najednou

Aktualizace bude ve všech zemích dostupná v nejbližší době. Uvolňuje se postupně, ale již nyní si ji můžete stáhnout i vy. Stačí využít jednoho z našich odkazů ke stažení níže. Update pro obchod Google Play dosahuje 6,22 MB. Nutno ovšem dodat, že mě osobně se nepodařila aktualizace nainstalovat na veškerá zařízení. U Samsungu Galaxy S4 LTE-A položka Instalovat na kliknutí nereaguje. Update jsem instaloval na svém tabletu od GoClever.

Edisk

Letecká pošta

Ulož.to

Zdroj: Android Police

1 komentář

  1. Tak Google se to asi podařilo, padl jeden z posledních důvodů, proč nezadávat do play kartu… Teď už jenom, abych se pro nějakou aplikaci dostatečně nadchl…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here