Samsung Galaxy S5 Zoom – 20 MP, 4,8″ a 6-ti jádrový procesor

0

O tom, jestli bude Zoom verze nové vlajkové lodě Samsungu představena, se spekulovalo již dlouho před samotným představením té klasické. S ohledem na prohlášení Samsungu, že se chce vrátit konceptem blíže k začátku modelové řady S, mluvilo se i o možném nepředstavení Galaxy S5 Active. Logický krok by to bylo, když uvážíme, že běžná verze S5 má certifikaci IP 67. Jak to však vypadá, přeci jen se Zoom verze Galaxy S5 dočkáme.

samsung-sm-c115-galaxy-s5-zoom

V benchmarku GFXBench se objevil možný Samsung Galaxy S5 Zoom. Podle specifikace by měl mít fotoaparát s rozlišením 20 MP, přičemž nahrávání videa má umožňovat pouze Full HD (1920*1080), což se jistě u prodejní verze změní na 4K (3840*2160). S ohledem na vnitřní paměť o kapacitě 8 GB bude nahrávání možná poněkud obtížnější. 4K rozlišení údajně vyžaduje 1GB dat na každou minutu záznamu. To je také důvod, proč je délka záznamu omezena na 5 minut.

Displej S5 Zoom bude disponovat rozlišením HD (1280*720) při úhlopříčce 4,8″, což dává jemnost displeje 306 PPI. Paměť RAM můžeme čekat 2 GB. Přední kamera bude mít rozlišení 2 MP, přesto bude schopna pořizovat záznam v rozlišení Full HD (1920*1080). Z výčtu funkcí v benchmarku vidíme, že kamera bude mít autofocus, rozpoznávání obličeje, blesk, „focus na dotyk“ (touch focus), ovšem není zmíněno HDR (High Dynamic Range).

Procesor bude šestijádrový Samsung Exynos 5 Hexa s taktem 1,3 GHz, kterému bude pomocníkem grafickým čipem ARM Mali-T624. S ohledem na to, že jsou uvedeny dvě hodnoty u velikosti vnitřní paměti, bude mít zařízení pravděpodobně slot na micro SD kartu. Přístroj poběží na poslední verzi Androidu, tedy 4.4.2 KikKat.

Oproti předchozí verzi, která měla fotoaparát s rozlišením 16 MP, 4,3″ displej s qHD (960*540) rozlišením, dvoujádrový procesor, 1,5 GB RAM, 8 GB ROM, které byly rozšiřitelné pomocí micro SD kartami, se jistě jedná o pokrok. Původní verze měla desetinásobný optický zoom, uvidíme, s čím přijde verze nová. Důležitá je taky otázka designu. Původní S4 Zoom byla do značné míry velká a nekompaktní, pokud uvážíme klasické rozměry telefonu. To by se snad s novou verzí mohlo změnit.

130613-samsung-galaxy-s4-zoom-video

Zdroj: Gfxbench, Phonearena

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here