HTC prohrálo soud s Nokií v UK

0

Jakoby těch problémů nemělo HTC málo. Z jedné strany klesají výrobci telefonů prodeje a dostává se tak často do červených čísel, ze strany druhé na ně útočí žalobami největší konkurenti.

Nokia-HTC

Jako fackovací panák si musí nyní připadat tchaiwanský výrobce. Nejdříve HTC válčilo skrze soudy se Samsungem, nyní s finskou Nokií. Poslední prohra s tímto gigantem, může stát HTC zákaz prodeje jejich vlajkové lodi na území Velké Británie a Nokia může taktéž požádat o finanční náhradu.

Celý problém je v tom, že HTC v One využilo patent týkající se modulátoru, který umožňuje přenos dat u mobilních telefonů. HTC však o ničem nevědělo a tak se pokusilo vinu svalit na Qualcomm od něhož přebírá součástky k vlajkové lodi. Podle zástupců HTC podepsala Nokia smlouvu na tuto součástku s Qualcommem smlouvu v USA, což jim nedovoluje tím pádem žalovat právě výrobce chytrých telefonů.

Ačkoliv soud HTC prohrálo, ihned se odvolalo, a tak se bude případ řešit dále. Nokia ale již stihla mezitím vydat prohlášení o své výhře. “ Letos jde o třetí soud proti HTC, který jsme vyhráli, čímž se zvýšil počet porušených patentu naší společnosti na 4.“

Prozatím není známo, jak celý případ dopadne, ale Nokia je ochotná přistoupit na nějakou domluvu a najít tak společné řešení.

Zdroj: gsmarena

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here