Intel spolupracuje na vývoji Cortex A53

0

Intel se postupně dostává do stále více zařízení s operačním systémem Android. Svou pozici si hodlá neustále upevňovat a proto se začal podílet na vývoji 4jádrového procesoru Cortex A53 (64b) i přesto, že ho vyrábí konkurence.

Altera_MAX_7128_2500_gate_CPLD

Na první pohled to vypadá, že Intel pomáhá své přímé konkurenci firmě Altera, ale Cortex A53 bude zaměřen primárně pro síťová zařízení a bude součástí čipu FPGA, a tak si tímto krokem Intel upevní pouze svou pozici.

Samotný Intel plánuje přijít se 14nm procesory, které měli být podle odhadů hotovy do půlky příštího roku, ale poslední odhady poukazují na oddálení stanoveného data a to až na začátek roku 2015. 14nm a 16nm procesory, tak spatříme v telefonech a tabletech až v roce 2015.

Příští rok má v plánu Intel s velkou vervou vyrábět 20nm ARM čipy a ještě více se tak prosadit v mobilním trhu. Jako první měl ale dorazit procesor s 22nm architekturou s názvem Merrifield, ale i tady nejspíše dojde k odkladu na příští rok na konec prvního kvartálu.

Celá tato situace s odklady poté ústí s oddálením čipu Bay Trail a to Intelu přidělává mnoho starostí, protože tím dává příležitost konkurenci, která se může vytasit s čipem, na který Intel nebude mít odpověď. Bay Trail má zatím problémy s výkonem, protože v nejedné situaci zaostává za staršími čipy a to i například za Exynosem 5250 od Samsungu. Času na vylepšení je ale ještě dostatek, takže je potřeba brát tyto údaje s velkou rezervou.

Zdroj: androidheadlines

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here