Google TV – televize od Google konečně představena

0

V představovací hitparádě na Google I/O ještě pokračujeme. Po projektu Android Auto, který byl před malými okamžiky představen, se přesouváme do našich domácností – konkrétně do obyváku. Právě i tam chce Google uspět a proto představuje novou Google TV.

Ta disponuje hlasovým ovládáním prostřednictvím Vašeho telefonu, což jest velice užitečná věc. Už nikdy tak nebudete muset hledat ovladač od této televize, nýbrž Vám bude stačit pouze zařízení s Androidem, které disponuje Google Now a mikrofonem. Všechny výsledky se Vám následně zobrazí přímo v televizi.

Do televize si budete moci zapůjčit i nové filmy, které se dostaly i k nám, do České republiky (konkrétně tento týden). Stačí jen navštívit Google Play, vybrat si film/seriál, který se Vám líbí, zaplatit za něj a film se Vám následně spustí přímo v televizi. V případě, že přerušíte sledování, televize to pozná a následně Vám nabídne pokračování sledování od doby, kde jste přestali.

Google TV bude navíc disponovat i aplikacemi, které půjdou do televize doinstalovat. Řeč je převážně o hrách, které by měli nabídnout velice zajímavý multiplayer. Hry půjde hrát jak prostřednictvím tabletu/telefonu, tak prostřednictvím herního ovladače, který si do telefonu připojíte.

Co se týče podpory aplikací, co obsahují podporu Chromecastu, i zde Google nezklamal. Televize totiž obsahuje plnou podporu Google Chromecast, takže toto zařízení u této televize nebudete potřebovat.

Pokud budete chtít vyvíjet aplikace pro Android TV, SDK bude dostupné již od dnešního dne a tak Vám nebude nic bránit v tom, abyste již od dnešního dne zahájili vývoj aplikací pro tuto platformu.

Co se týče dostupnosti Google TV, ještě tento rok ji začne vyrábět společnost Sony, přičemž příští rok se k této společnosti přidá i společnost Sharp.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here