Chromecast se dočkal významné „aktualizace“

1

Google I/O není jen o představování nových produktů, ale vylepšují se i produkty stávající. Konkrétně zde mluvíme o Google Chromecast, který byl představen na minulém Google I/O a stal se naprostým trhákem – převážně v USA.

Nově se Chromecast podpory i jiné platformy, než je samotný Android. Nově si budete moci Chromecast propojit pomocí aplikace, která nese jméno Chromecast. Zde si spárujete daný Chromecast s Vašim telefonem a následně budete moci tohoto zařízení využívat. Této aplikace se dočkáme jak u iOS, tak u Androidu, neboť přináší takovou menší „revoluci“.

Doteď platilo, že Chromecast musel být připojen na stejné WiFi síti, jako vysílací zařízení do tohoto zařízení. Nově toto již neplatí, právě díky párování zařízení. Obsah tedy budete moci sdílet z jakékoli sítě WiFi přímo do Vašeho Chromecastu, který bude třeba přes polovinu světa od Vás.

Nově Chromecast dokáže sdílet i obraz Vašeho telefonu. Nebudete tedy potřebovat již žádné aplikace, které Vám umožní sdílet obsah, nýbrž všichni uvidí, co na svém telefonu děláte, přičemž zahájení sdílení obrazovky Vašeho telefonu zahájíte prostřednictvím aplikace v telefonu. Přenos obrazu je velice plynulý, což je rozhodně velké plus této služby.

Prozatím sdílet obraz nedokáží všechna zařízení – nalezneme zde všechny Nexusy (od telefonu Nexus 4), Galaxy S4, S5, HTC One M7 a LG G2. Další telefony by ale měly co nevidět následovat.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here