GDG ČVUT zve na sedmý aDevMeetup o databázích v Androidu

0

aDev

Google Developer Group na ČVUT (součást GUG.cz)  14.5.v 18 hodin pořádá další setkání Android vývojářů z cyklu aDevMeetups. Tentokráte bude přednáška na téma  Jak efektivně pracovat s databází v podání Michala Havryluka.

Michal se v současné době zabývá zakázkovým vývojem pro Android. Jeho poslední prací je například nákupní aplikace pro Alza.cz. Je autorem a přednášejícím předmětu Programování pro operační systém Android na FIT ČVUT. Má také za sebou řadu aplikací od těch bankovních až po terminálové a vyhlíží další zajímavé projekty.

SQLite databáze je jednou z klíčových komponent operačního systému Android pro ukládání dat. Byla navržena jako extrémně rychlé a spolehlivé úložiště. Málokdo je však schopný databázi využívat naplno a pracovat například s transakcemi.

V rámci přednášky se podíváme nejenom na samotnou databázi, ale i na související komponenty jako je ContentProvider nebo Loader a jak to celé poskládat dohromady. Než ve svém dalším projektu použijete první ORM knihovnu, která vám přijde pod ruku, přijďte se podívat, jaké možnosti jsou obsaženy již v základním Androidu.

Vstup na akci je zdarma, pouze nesmíte zapomenout na registraci na webu akce nebo na G+ eventu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here