Firefox beta nyní dostupná i pro ARMv6 zařízení

0

Androidí verze obzvláště na klasických počítačích stále ještě poměrně oblíbeného internetového prohlížeče, Mozzily Firefox, trpěla až donedávna jedním nepříjemným problémem. Byla dostupná pouze na zařízeních s ARMv7 procesory, díky čemuž nemohla proniknout do poměrně velkého trhu levných telefonů.

To se nicméně dnešním dnem počínaje změnilo. Prozatím tedy ARMv6 procesory podporuje pouze beta odnož Firefoxu, nicméně se dá předpokládat, že s příští veklou verzí přijde i do stabilních vydání.

Verze na Google Play se zatím neukazuje jako podporovaná pro všechny ARMv6 telefony. Zaprvé totiž kontroluje minimální požadavky, procesor s taktem 800MHz a 512 MB RAM, a navíc přidávání kompatibilních zařízení stále ještě pokračuje. Pokud Vám tedy Google Play hlásí, že máte nepodporované zařízení, tak si stáhněte oficiální instalační .apk balíček z těchto stránek.

Vzhledem k tomu, že jde zatím o beta verzi, tak nelze očekávat úplně dokonalou funkčnost. Konkrétně si uživatelé stěžují například na problematické zoomování, trhanější skrolování a celkově pomalejší odezvu.

Celkově se ale dá říci, že Firefox funguje i na ARMv6 zařízeních poměrné obstojně a v plné verzi by za několik měsíců mohl být i zajímavou alternativou.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Via: XDA

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here