ZTE Nubia Z5 Mini konečně dorazila na český trh

0

V českých obchodech se začátkem letošního roku objevil smartphone Nubia Z5 Mini. Označovat tento model za novinku není příliš na místě, neboť v Číně se prodává už od července loňského roku a dokonce už má i svého nástupce Nubia Z5S Mini. ZTE přitom slibovalo, že novinku na tuzemském trhu nabídne už od podzimu minulého roku. ZTE Nubia Z5 Mini se v České republice prodává za necelých 9 000 Kč.

ZTE Nubia Z5 mini 2

Nubia Z5 Mini má displej o úhlopříčce 4,7″, což není ve srovnání s 5″ displejem klasické Nubie Z5 tak znatelný rozdíl, jako například mezi Samsungem Galaxy S4 a Galaxy S4 Mini. Obrazovka novinky má navíc velmi pěkné rozlišení 1280 x 720 pixelů a jejím výrobcem je japonský Sharp.

Uvnitř Nubie Z5 Mini tepe čtyřjádrový procesor Snadragon S4 Pro (APQ8064) s frekvencí 1,5 GHz a 2GB RAM. Vnitřní paměť má velikost 16 GB a je možné ji dále rozšířit pomocí slotu na micro SD karty. Jedním z hlavních lákadel hardwarové výbavy je fotoaparát, který nabídne rozlišení 13 megapixelů, snímač typu CMOS od Sony a světelností f/2.2.

K pořízení kvalitnějších snímků by mělo pomoct i použití technologie NeoVision 2.0. Nechybí samozřejmě ani přední fotoaparát, který dostal nadprůměrné rozlišení 5 megapixelů. Telefon má rozměry 134,8 x 65,7 x 10,3 mm a hmotnost 160 gramů. Slušnpou výdrž by měla zajistit nevyjímatelná baterie o kapacitě 2 300 mAh. Operačním systémem je Android 4.2 Jelly Bean s grafickou nadstavbou od výrobce.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here