Herní ovladač pro mobily iMpulse je již v prodeji

0

Spousta projektů dnešní doby vzniká přes takzvané platformy pro financování projektů. Díky pravděpodobně nejznámějšímu z nich – Kickstarteru – mohl vzniknout ambiciózní projekt herního ovladače pro smartphony – iMpulse.

iMpulse

Gamepad, o kterém je řeč, přišel na svět jako projekt v říjnu roku 2012, a teprve nyní se dostal jako hotový model na trh. Od té doby utekla poměrně dlouhá doba a designově se výsledný produkt od projektu malinko liší. Pro srovnání se můžete podívat na náš článek ze zmíněné doby, kde jsme o projektu hovořili v jeho prvopočátcích. Zařízení se prodává za částku 39.99 dolarů, což je přesně ta, za kterou prodej výrobci slíbili.

Na přední straně přístroje je tlačítko pro start/pauzu, čtyři herní tlačítka a tlačítka směrová (takzvaný D-pad). Na zadní straně jsou dvě kolébková tlačítka, jaká známe i z konzolových ovladačů. Ovladač se k mobilnímu telefonu či tabletu připojuje pomocí Bluetooth a je schopen fungovat na vzdálenost třicet metrů. O napájení se stará lithium-polymerová baterie, která zajistí až devět hodin hraní, při nabíjecí době tři hodiny. Nabíjet je možné z elektrické sítě prostřednictví kabelu či přímo z vašeho zařízení přes mini-USB kabel.

Vedle herního využití je možné ovladač užít pro ovládání aplikací, jako jsou například různé přehrávače. Zajímavou funkcí je bezesporu i ovládání kamery, kdy je gamepad užit jako tlačítko spouště. Nakonec přichází možná ta nejužitečnější funkce, která je dána i velikostí zařízení. Jelikož je zařízení drobné, dá se poměrně obstojně pověsit na klíče, aniž by výrazně překáželo. Pokud se vzdálíte na více než zmíněných třicet metrů, zařízení přijde o signál telefonu či tabletu a začne vydávat zvuk, který vás na tuto skutečnost upozorní. Pokud naopak nebudete moci najít vaše klíče, jednoduše aktivujete aplikaci ve vašem telefonu a rozezníte reproduktor v gamepadu úmyslně vy.

Zdroj: Phonearena

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here