Zisk Samsungu byl za poslední čtvrtletí nižší než očekávaní

2

Samsung se podle analytiků dostal do nepříjemné situace. I přesto, že prodává více mobilních telefonů, než kterýkoliv jiný výrobce, je potíž v tom, že grafům a prodejům vedou telefony nižší třídy a ty z vyšší třídy se prodávají méně. Samsungu tedy klesají provozní zisky.

samsung-galaxy-gear

Současně s nižšími prodeji, než které byly očekávány, bude muset sáhnout Samsung hlouběji do kapsy pro odměny svým zaměstnancům. Na letošek totiž vychází 20. výročí od změny prodejní a výrobní strategie, kdy se Samsung rozhodl dělat výrobky ne pro co největší prodejnost, ale pro spokojenost zákazníků, se kterou měla vyšší prodejnost přijít následně.

Analytická společnost Barrons, Jefferies & Co, respektive její analytik Hyunwoo Doh, od něhož analýza pochází, řekl, že Samsung bude muset snížit svůj provozní zisk, aby reflektoval zvýšené výdaje na výplatu bonusů a také náklady na výrobu nových panelů. Co je pro Samsung ještě horší, je kurz, kterým je směňován americký dolar za korejský won. I když mají takto velké společnosti kurzy dopředu nasmlouvány, oproti loňskému roku dostane Samsung za 1 vydělaný dolar méně wonů.

Z logiky věci by analýza odpovídat mohla skutečnosti. Samsung skutečně poslední dobou dělá vše proto, aby co nejméně zboží leželo na skladech a on tak mohl operovat s co největším kapitálem. Můžeme například uvést zlevnění chytrých hodinek Galaxy Gear (psali jsme zde), které mohly být zlevněny nejen proto, že se očekává vydání druhé řady tohoto zařízení, ale také proto, že se prodávají méně, než se očekávalo a Samsung je potřebuje, byť s menším ziskem, dostat ze skladů.

Zdroj: BGR

2 KOMENTÁŘE

  1. Můžeme například uvést zlevnění chytrých hodinek Galaxy Gear, které mohly být zdraženy…
    Analytický společnost Barrons…
    Nebylo by od věci, kdybyste si to po sobě občas i přečetli!!!

    • Dobrý den, děkuji za upozornění. Chyby jsem již opravil. Články po sobě samozřejmě čteme, občas se bohužel stane, že i když je článek kontrolován další osobou, zůstane v textu nějaká chyba. Jsme velice rádi, že máme takto pozorné čtenáře, kteří nás o nich informují!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here