Xiaomi Mi4: výbava čínského supersmartphonu odhalena v benchmarku

6

xiaomi-mi3

Zatímco se Xiaomi Mi3 ještě ani neprodává ve všech slibovaných verzích, čínský výrobce už pilně pracuje na nástupci. Nová vlajková loď s názvem Xiaomi Mi4 bude možná představena už za několik měsíců a na internet konečně unikly první údajné informace o výbavě. Jejich zdrojem je databáze výsledků benchmarku AnTuTu.

Smartphone by měl být údajně vybaven displejem s rozlišením 1920 x 1080 obrazových bodů, jeho úhlopříčka však zatím zůstává neznámá. Xiaomi tedy nejspíš nebude následovat poslední trend, kterým jsou displeje s Ultra HD rozlišením, což jistě ocení každý rozumně smýšlející uživatel. Srdcem přístroje nejspíš bude čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 800, konkrétně model MSM8974, který bychom měli najít i v Samsungu Galaxy S5 a HTC M8.

K další výbavě, kterou odhalil benchmark, patří grafický akcelerátor Adreno 330, 3GB RAM, 13mpx zadní fotoaparát a 8mpx (!) přední kamerku. Operačním systémem bude údajně Android 4.3 Jelly Bean, s největší pravděpodobností doplněný o mohutnou uživatelskou nadstavbu MIUI. Zachycenýs martphone disponuje 16GB interní pamětí, výrobce však jistě nabídne minimálně jednu další variantu s větší kapacitou úložiště.

Jak už bylo naznačeno v úvodu, k představení Xiaomi Mi4 by mohlo dojít už letos na jaře nebo nejpozději v létě, tedy méně než rok po uvedení předchůdce. Novinka by navíc měla mít pro výrobce poměrně velký význam, spekuluje se totiž, že Mi4 bude prvním smartphonem, který Xiaomi oficiálně nabídne na americkém trhu.

xiaomi mi4 benchmark leak

zdroj: Phone Arena, Talk Android

6 KOMENTÁŘE

  1. „Smartphone by měl být údajně vybaven displejem s rozlišením 1920 x 1080 obrazových bodů, jeho úhlopříčka však zatím zůstává neznámá. Xiaomi tedy nejspíš nebude následovat poslední trend, kterým jsou displeje s Ultra HD rozlišením, což jistě ocení každý rozumně smýšlející uživatel.“

    Řekl bych, že naopak rozumně smýšlející člověk se naprosto spokojí s už tak jemným Full HD rozlišením, které lidskému oku bohatě stačí, navíc bude profitovat z delší výdrže baterie. Tady bych řekl, že jste fakt trochu přestřelili. Osobně mám Nexus 4 a s jemností displeje nemám sebemenší problémy a nemám potřebu měnit. Mám tak více výkonu, grafika nemusí zpracovávat tak velké množství pixelů, no a baterie je u Nexusu 4 průměrná tak či tak 😀

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here