Distribuční smlouva pro aplikace Google unikla na internet

0

Google Android je sice open-source, přesto je třeba k jeho užívání splnit určité podmínky a hlavně přistoupit ke smlouvě, aby mohl být v zařízení použit systém Android a Google Play. Ta je velmi utajovaná a nikdo dodnes neznal její přesné znění, vyjma stran, které k ní přistoupily. To se dnes však jejím únikem změnilo.

GoogleNow_exterior_large_verge_medium_landscape

Distribuční smlouva nese název Mobile Application Distribution Agreement (MADA) a je určena pro výrobce zařízení, kteří chtějí do svého přístroje instalovat  právě Android a jeho aplikace. Díky úniku můžeme vidět, jak striktní je politika Googlu v tomto ohledu a jaké podmínky má pro výrobce připraveny.

Jako příklad můžeme uvést podmínku instalace všech aplikací, Google Search musí být nastaven jako výchozí a Google Network Location Provider musí být nainstalován jako defaultní. Google si stanovuje jako podmínku umístění vyhledávacího panelu nejdále na plochu přiléhající úvodní a nastavení vyhledávání musí být jako defaultní nastaveno u všech webových vyhledávání. Často se divíme, kde jsou jednotlivé prvky v telefonu umístěny a jaké aplikace od Google musíme mít, nyní vidíme, že je tam výrobci prostě dávat musí.

MADA unikla chvíli před plánovaným ukončením vyšetřování Evropské komise o praktikách Googlu. V záhlaví textu si můžeme všimnout popisku „HIGHLY CONFIDENTIAL- ATTORNEY’S EYES ONLY“ (Velmi důvěrné – určeno pouze advokátovi – pozn.: volně přeloženo). Je tedy zřejmé, že dokument se na veřejnost dostat neměl. Smlouvu si v případě zájmu můžete prohlédnout zde.

Zdroj: Benedelman, Phonearena, WPPoweruser

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here