UMI XIII – další osmijádrový Android se slušnou cenovkou

0

Dalo by se říci: do třetice všeho dobrého. Po představení Xiaomi RedMi Note a Meizu Blue Charm Note se představuje další slušně vybavený osmijádrový smartphone z Číny, která mám 5,5″ displej a svou cenou bude patřit k těm levnějším. Designově se poměrně povedl, osobně se však nemohu ubránit pocitu, že inspirace iPhonem zde skutečně byla.

UMIXIII-01

Čínská společnost UMI představila svou vlajkovou loď pro letošní rok – model UMI XIII. Mobilní telefon bude dostupný se třemi kapacitami vnitřní paměti ROM, 16 GB, 32 GB a 64 GB. Prozatím jsou známy ceny u 16 GB verze, která se začne prodávat za 1.399 čínských juanů (v přepočtu přibližně 4.470,- Kč) a 32 GB verze, které bude stát 1.599 čínských juanů (v přepočtu přibližně 5.110,- Kč). Cena je vyšší, než u předchozích představených modelů od Xiaomi a Meizu, na druhou stranu dostaneme velmi tenké zařízení.

Rozměry smartphonu jsou 156,5*76,8*7,6mm. Tloušťky pouhých 7,6 mm bylo dosaženo mimo jiné i užitím LDS antény, kterou známe například ze Samsungu Galaxy Note 3. Oproti zmíněné konkurenci navíc nabídne model prémiové použité materiály k výrobě. Povrch zadního krytu je tvořen speciální keramickou texturou, takže nedostanete klasické plastové tělo, jak by se dalo čekat a rámeček obíhající celý obvod modelu navíc bude tvořen ze zinko-magnésiové slitiny, čímž bude telefon údajně lépe chráněn například proti pádu a obecně bude pevnější.

UMI XIII nabídne 5,5″ Full HD (1920*1080) displej od LG, 2 GB RAM, osmijádrový procesor MediaTek MT6592 o taktu 1,7 GHz, fotoaparát s rozlišením 13,2 MP a přední kameru s těžko uvěřitelným rozlišením 8 MP. Kapacita baterie bude 3150 mAh.

UMIXIII-04 UMIXIII-03

Zdroj: Gizmochina

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here