Google vylepšil šifrovaní dat v Gmailu

0

Na oficiálním blogu Gmailu vyšla zpráva o změnách, se kterými Google přichází, stejně jako informací o bezpečnosti a dostupnosti. Nejenom mnoho uživatelů, ale také společností využívá služeb Google v oblasti emailu, protože přináší jednoduchou správu, dobré zabezpečení a téměř stoprocentní dostupnost. V nedávné době došlo k dalšímu zlepšení, tentokrát v oblasti zabezpečení.

gmail-logo

Podle oficiálních údajů byly služby Gmailu dostupné v roce 2013 v 99,978% času, což dává méně než dvě hodiny nedostupnosti pro jednoho uživatele průměrně na celý rok. Dá se tedy říci, že váš email máte skutečně dostupný 24/7. Stejně, tedy sedm dní v týdny, dvacet čtyři hodin denně, funguje i podpora, která problémy řeší.

Všechny vaše přijaté a odeslané emaily jsou šifrovány, když jsou přesouvány z jednoho serveru na druhý. Stejně tak je pro Google údajně prioritou absolutní bezpečí a utajení obsahu vašeho emailu. Tyto informace jsou pravděpodobně zveřejňovány v souvislosti s odposlechy a obecně úniky informací ze soukromé pošty, o kterých se mluvilo zejména kvůli americké NSA.

Gmail od svého počátku podporuje HTTPS a od roku 2010 je nastaveno jako výchozí. To by mělo přinést dostatečné zabezpečení, aby se vám nikdo nedostal do vaší pošty, ať už jste připojeni kdekoliv. Největší problém údajně existoval při komunikaci mezi jednotlivými datovými centry Googlu, mezi nimiž pošta putovala. Tam byla údajně mezera, která umožňovala NSA nebo jakémukoliv hackerovi, aby si vaši poštu přečetl. Nynější zabezpečení přináší takové šifrování, že při přesunu mezi jednotlivými servery je již nikdo údajně nemůže číst.

Zdroj: Androidandme, Gmailblog

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here