UMI X2S – první smartphone s pravým osmijádrem

0

UMi X2S first

Čínský výrobce UMI představil na nedávném veletrhu Hong Kong Electronics Fair 2013 (Autumn Edition) první smartphone na světě, který je vybaven skutečným osmijádrovým procesorem. Možná namítnete, že toto prvenství už na jaře získal Samsung Galaxy S4. Čip Exynos 5 je však jen kombinací dvou čtyřjádrových procesorů s rozdílným typem jader, která se spouštějí podle aktuálního zatížení. Nikdy však nedojme k tomu, že by běžela všechna jádra najednou, proto nemůžeme Exynos 5 označit jako pravý osmijádrový procesor.

Smartphone UMI X2S využívá čip MT6592 od taiwanské společnost MediaTek, který je vyroben 28nm technologií a tvoří jej osm jader typu Cortex A7 taktovaných na 1,5 GHz, která mohou na rozdíl od Exynosu 5 pracovat najednou. Z toho důvodu je MediaTek MT6592 označován jako první opravdový osmijádrový procesor pro mobilní telefony.

K další výbavě UMI X2S patří 5″ displej s rozlišením 1920 x 1080 pixelů, 2GB RAM a 32GB interní paměť. O kvalitní snímky by se měl postarat 13mpx zadní fotoaparát od Sony. Smartphonu nechybí ani bezdrátová technologie NFC a blíže neupřesněná verze operačního systému Android.

UMI X2S by se měl začít v nejbližší době prodávat na čínském trhu, kde bude k dostání za 1 499 až 1999 juanů, v přepočtu 4650 až 6 190 Kč. Očekáváme, že smartphone bude dostupný alespoň neoficiální cestou také v České republice, ale samozřejmě za vyšší cenu. Své telefony s osmijádrovým procesorem MediaTek MT6592 chystají také další čínští výrobci, jako například Zopo, JiaYu, THL, Xiaocai nebo TCL.

zdroj: Talk Android, GSM Insider, Gizchina

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here