Sharp Aquos Mini SHL24 nabízí 4,5″ Full HD displej s extrémně tenkým rámečkem

1

Na smartphony od Sharpu sice v České republice nenarazíte, přesto si některé modely tohoto japonského výrobce zaslouží naši pozornost. Nejinak je tomu u novinky s názvem Aquos Mini SHL24, která je v zemi vycházejícího slunce nabízena v několika pestrobarevných provedeních. Spíše než designem však telefon zaujme svým displejem a další hardwarovou výbavou.

Sharp Aquos Mini SHL24

Sharp Aquos Mini SHL24 disponuje 4,5″ obrazovkou využívající technologii IGZO zajišťující úsporu energie a zlepšení detekce dotyku. Rozlišení displeje je 1920 x 1080 pixelů, které v kombinaci s už zmíněnou úhlopříčkou znamená excelentní jemnost 487 pixelů na palec. Výrobce se zaměřil také na rámeček kolem displeje, který je především v pravé, levé a horní části přístroje téměř minimální. Šířkou 63 mm a hmotností 115 gramů je novinka od Sharpu srovnatelná se čtyřpalcovým iPhonem 5s.

Uvnitř zařízení tepe čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 800 (MSM8974) taktovaný na 2,2 GHz. Ve výbavě dále nechybí 2GB RAM, 16GB vnitřní paměť, slot na micro SD karty ani 13mpx fotoaparát se světelností f/1.9, díky které by měl smartphone pořizovat perfektní snímky za horších světelných podmínek. Téměř nepostradatelnou součástí výbavy každého smartphonu pro japonský trh je zvýšená odolnost proti vodě.

Sharp Aquos Mini SHL24 zařadí letos na jaře do své nabídky mobilní operátor KDDI. Pravděpodobnost, že se telefon dostane i na trhy mimo Japonsko, je velmi nízká.

zdroj: Phone Arena, Pocket Droid

1 komentář

  1. Vypadá bezvadně, menší, výkonný, kvalita displaye i foťáku. Vybírám mezi iphonem 5c, Xiaomi mi2s a tohle vypadá ještě lépe. Paráda škoda, že u nás máme asi smůlu

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here