Android 4.4 KitKat znemožňuje majitelům Galaxy Note 3 použít neoriginální příslušenství

1

Uživatelé tabletofonu Galaxy Note 3 od jihokorejského výrobce Samsung hlásí, že po aktualizaci operačního systému Android na verzi 4.4 KitKat nemohou využívat neoriginální příslušenství. Vypadá to tedy, že Samsung zavedl systém pro blokování doplňků od třetích stran, ačkoliv to sám popírá.

Pokud momentálně využíváte příslušenství, které je neoriginální, a uvažujete o aktualizaci na Android 4.4 KitKat, nejspíše si to dobře rozmyslete. Právě tento update zapříčiní, že zakoupený doplněk k tabletofonu nebude fungovat a peníze jste tak doslova vyhodili z okna.

S touto informací přišel jako první internetový portál SamMobile, který nefunkčnost příslušenství od třetích stran potvrdil pomocí Spigen S-View (na snímku níže). Je poněkud logické, že se výrobce snaží zvýšit své příjmy, které snižuje nákup neoriginálních doplňků. O tom, že Samsung chystá systém pro blokování příslušenství bez jeho certifikace, se psalo již v říjnu minulého roku. Proč tedy momentálně výrobce něco takového popírá?

Spigen S-View

Na stránkách AndroidPolice byla původní zpráva aktualizována. V ní se totiž objevila doplněná informace, která hlásí, že Samsung vydal prohlášení s popřením, že úmyslně zablokoval příslušenství třetích stran. Proč, ale po aktualizaci Androidu tabletofon Galaxy Note 3 nefunguje s nelicencovaným příslušenství, už nevysvětlil. Jen informoval, že doporučuje výhradně doplňky licencované a nemůže zajistit funkčnost těch neoriginálních.

Komunita XDA již přišla s opravou problému. Pokud kliknete na hypertextový odkaz, přesměruje vás to přímo na návod, jak s tímto blokem zatočit. Danou záplatu však doporučujeme provést pouze těm uživatelům, kteří s něčím podobným mají již zkušenosti. Vše totiž děláte jen na vlastní riziko a redakce AndroidMarket za to není zodpovědná.

Zdroj: XDA, SamMobile a AndroidPolice

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here