Samsung Galaxy S IV by měl mít nový typ AMOLED displeje a bezdotykové ovládání

1

be ready 4 the next galaxy

Do představení vlajkového modelu Galaxy S IV zbývá jen několik dnů a na internetu pokračují spekulace o tom, s čím nás letos Samsung překvapí. Podle nejnovějších informací, které přinesl server Sammobile, by měl smartphone mít PHOLED displej zajišťující úsporu energie a také už několikrát zmiňované bezdotykové ovládání.

Dosud se spekulace zmiňovaly jen o 5″ Super AMOLED displeji s Full HD rozlišením, podle posledních informací by ale mělo Galaxy S IV konkrétně využívat tzv. PHOLED displej, tedy displej využívající fosforeskující organické světlo emitující diody. Jedná se o technologii velmi podobnou AMOLED displejům, ve srovnání s nimi však PHOLED nabídne o 25 % vyšší efektivitu, což znamená nižší nároky na baterii. Zda se však nový typ displeje výrazně promítne do celkové výdrže Galaxy S IV, zjistíme až v praxi.

Další zajímavostí by mělo být bezdotykové ovládání „floating touch“, které jsme mohli už dříve vidět u Sony Xperie Sola. Displej je tvořen dvěma typy kapacitních dotykových senzorů, které navzájem spolupracují. Podrobnější vysvětlení principu této technologie naleznete v našem starším článku.

zdroj: sm

 

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here