CCleaner se dočká mobilní verze pro Android

0

ccleaner android

CCleaner je populární počítačový program, který slouží k vyčištění počítače od nepotřebných souborů a optimalizaci registrů. Jeho vývojáři z Piriform na svém blogu oznámili, že chystají mobilní verzi tohoto nástroje, která bude určena pro smartphony a tablety s Androidem.

Vzhledem k odlišnosti platforem je jasné, že CCleaner pro Android nabídne trochu jiné funkce než jeho počítačové verze pro Windows a Mac. Základní princip, tedy a zrychlení vyčištění zařízení od nepotřebného nepořádku, však jistě zůstane stejný. Vývojáři slibují, že mobilní CCleaner bude mít jednoduché uživatelské rozhraní a nabídne funkci vyčištění jedním kliknutím.

Aplikace je zatím jen ve stádiu vývoje a interního testování. Kdy dojde k vydání finální verze zatím vývojáři neoznámili. Do té doby si však dávejte pozor na nejrůznější falešné napodobeniny, které mohou vašem Androidu spíše uškodit. Včera se například v Google Play Store objevila aplikace, která se vydávala za oficiální mobilní verzi CCleaneru. Po nahlášení některých uživatelů byla podvodná aplikace odstraněna.

ccleaner android preview
První ukázka aplikace CCleaner pro Android

zdroj: piriform

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here