Provozovatel baru v Seattlu zakázal nošení Google Glass

0

google glass ban icon

O narušování soukromí, které jako negativní jev přinášejí chytré brýle Google Glass, se hovoří prakticky od jejich představení. Prvním podnikem, kde jeho provozovatelé zakázali nošení tohoto technologického výstřelku, se stal bar The 5 Point Cafe v americkém Seattlu.

Majitel baru Dave Meinert na Facebooku uvedl, že v případě porušení zákazu bude hosté nosící Google Glass z podniku vyhozeni. Hlavním problémem je, že pomocí Google Glass je možné prakticky nepozorovaně pořizovat fotografie a videa, která lze okamžitě sdílet na internetu.

The 5 Point Cafe je jedním z nejznámějších podniků v Seattlu. Dave Meinert v jednom z rozhovorů s tiskem uvedl, že jeho bar navštěvuje široké spektrum lidí včetně technických nadšenců, například zaměstnanců blízkého Amazonu. Chytré brýle Google Glass zatím nejsou v běžném prodeji a používají je převážně zaměstnanci Googlu a geekové.

Je však jasné, že s rozšiřováním této technické novinky budou přibývat nejen námitky k ochraně soukromí, ale také podniky, které budou nošení Google Glass zakazovat.

zdroj: tr

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here