Samsung Galaxy S4 není kompatibilní se staršími NFC tagy TecTiles, nová generace je na cestě

4

NFC

Navzdory prvnímu pohledu, na základě kterého by leckdo mohl snadno usoudit, že jsou všechny NFC tagy stejné, tomu tak ani zdaleka není. Vedle opravdových NFC tagů se pod stejným jménem mnohdy schovávají také pouze lehce upravené RFID tagy, známé také pod obchodním názvem MIFARE tagy.

Většinou to vůbec ničemu nevadí, naprostá většina NFC čteček v mobilních zařízeních totiž zvládne přečíst oba tipy. Problém ovšem nastává s těmi, které jsou určené jen a pouze pro pravé NFC tagy a nejsou schopné klasické Mifary čipy pořádně přečíst. A právě takový NFC čip se podle všeho nachází i v novém Samsungu Galaxy S 4.

To by samozřejmě ničemu apriory vadit nemuselo, kdyby ovšem celá řada starších tagů Samsung TecTiles a naprostá většina všech ostatních tagů na trhu nebyla postavená právě na Mifare čipech a tudíž i z větší části s novou vlajkovou lodí nekompatibilní. Naštěstí to neznamená, že staré tagy nepůjde s novým telefonem vůbec použít, stejně jako třeba Nexus 4  i Galaxy S 4 bude schopen s Mirafy tagy do určité míry (více anglicky zde) interagovat, nepůjde na ně ale zapisovat ani z nich číst komplexnější informace.

Samsung si je vzniklého problému naštěstí plně vědom a již oznámil novou generaci TecTiles, která bude postavena na technologii plně kompatibilní s novým čipem. Dokonce se objevují i zprávy o tom, že posledních několik várek TecTile první generace bylo ve skutečnosti již postavených na nových NFC čipech a jsou tak s novým Galaxy S 4 plně kompatibilní.

Pro zájemce o NFC technologii doporučuji tento anglický a tento český článek.

Zdroj: Anandtech

4 KOMENTÁŘE

      • A jede vám i zapisování nebo pouze čtení unikátního IDčka? Právě jen to by totiž mělo fungovat u RFID, tedy i Sony Smartagů, nic složitějšího by ale už ne.

        • Nevím jak přesně to má fungovat…ale na N4 jsem si v NFC Task Launcher nakonfiguroval co má jaký tag dělat a to mi po zapsání na tag funguje stejným způsobem i v N7čce s touto aplikací… A stejně tak mi stále slouží i další Sony tag, který už jsem z aplikace dávno smazal – pořád dělá to co měl nakonfigurováno. Takže to beru tak, že se do něj muselo něco zapisovat. Pletu se? 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here