JiaYu F1 – opravdový low-end za 50 dolarů

10

x1_13122Z25002247

Čína je země známá svou rozmanitostí, tato vlastnost platí v oblasti mobilních telefonů dvojnásobně. Vedle dražších a výkonnějších telefonů značek jako je Xiaomi či Oppo zde najdeme i segment cenově mnohem nižší. V tomto případě se ocitneme až na úplném konci, tedy segmentu těch nejlevnějších telefonů.

Tentokrát se do vývoje ultra levného zařízení pustila značka JiaYu, které přecijen není úplným nováčkem v těchto vodách. Její nejnovější model, označen jako JiaYu F1, by měl disponovat výbavou zahrnující dvoujádrový procesor od MediaTeku (MT6572), 512 MB operační paměti RAM a 4GB interní paměti. O prezentaci obrazu by se měl starat displej o velikosti čtyři palce  a rozlišením 960 x 540px. Primární fotoaparát by měl mít rozlišení 5mpx, sekundární pak 1,3mpx.

Cena přístroje by se pak měla zastavit na příjemné hodnotě 50 dolarů (299 yuanů). Pouze upozorním, že žádná ze zmínených specifikací nebyla oficiálně potvrzena výrobcem.

Zdroj: GizChina.com

10 KOMENTÁŘE

  • tím 4GB ROM mysleli interní paměť telefonu, která bývá rozdělena: 1GB pro aplikace, 2GB „interní“ SD karta a zbytek vyhrazený pro systém.

   • no, já teda samozřejmě vím, co se jako ROM všechno v telefonu označuje… fór je v tom, že v žádném smartphone nikdy ŽÁDNÁ ROM nebyla!

    • Pokud narážíte na původní význam slova ROM, tak ten byl již dnes značně posunut. Jako ROM se poměrně běžně označujíi Flash paměti.

    • Pokud narážíte na původní význam slova ROM, tak ten byl již dnes značně posunut. Jako ROM se dnes poměrně běžně označují i Flash paměti.

    • No… každý soudný informatik ví, že nejde o posun, ale chybu, která se rozšířila mezi lid. ROM je stále read only memory, dn es již značně přežitá záležitost, Flash je flash a na tom žádný zvyk nikdy nic nezmění 😛

     • V zásadě mi jde o to, že čtu-li názor uživatele na jeho telefon, je mi jedno, jak čemu říká, hlavní je mu rozumět. Naproti tomu čtu-li popis od člověka, který se staví k veřejnosti jako odborník, takovouhle chybu mu neodpustím 🙂

     • Jiří, máte pravdu, v článku jsem faktografickou chybu opravil. Díky za upozornění.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here