Aplikace MotionShot ze Sony Xperia Z1 pro každého

0

Mezi devizy (a zároveň i pro mnohé nevýhody) operačního systému Android patří možnost customizace prostředí telefonu výrobcem. Mezi základní praktiky výrobců v tomto ohledu patří obohacení prostředí o vlastní aplikace přinášející nové funkce. Mezi dlouhodobé podporovatele této myšlenky patří i Sony, které především své dražší přístroje doplňuje rozličnými aplikacemi.

Aktuální vlajková loď, model Xperia Z1, nabízí v základním balení i aplikaci MotionShot. Jedná se o samostatnou aplikaci rozšiřující možnosti focení telefonu. Smyslem aplikace je snímáním scén v delším časovém okamžiku a sloučením takto pořízených fotografií do jedné jediné. Několik takto pořízených snímků vysvětlí funkci aplikace za tisíc slov.

Výstřižek1 Výstřižek

Spíše, než o vážné focení, jde o focení zábavných pohyblivých scén. Ačkoliv je aplikace MotionShot dostupná v Obchodě Play, restrikce od Sony umožňují instalaci pouze na model Xperia Z1 a Z1f. Uživatelé ostatních telefonů by teoreticky měli mít smůlu.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Jenže. Na XDA fóru instalační balíček aplikace vyextrahovali z Xperie a poskytli k instalaci i na další telefony. A aplikace funguje i na telefonech ostatních výrobců (např. Sony Xperia Z, LG Nexus 5 nebo Samsung Galaxy Note 3). Vyzkoušet ji tedy může každý uživatel. Instalační balíček je dostupný v příslušném tématu na XDA fóru. Pro ty, co rádi s telefonem fotí, patří aplikace MotionShot mezi ty, které minimálně za zkoušku stojí.

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here