HTC One se chlubí dvoumembránovým mikrofonem

2

microphone

Kromě nového uživatelského prostředí a minimálně z technologického pohledu unikátního fotoaparátu nabídne nová vlajková loď HTC One také na poměry mobilních telefonů poměrně nevšední dvojici mikrofonů.

Můžeme-li věřit oficiálnímu HTC blogu, tak totiž většina výrobců chytrých přenosných zařízení používá jednoduché mikrofony s jednou membránou, která může být hodně zjednodušeně řečeno kalibrována jen na určitý rozsah hlasitosti. Buďto tak může být nastavena, aby bez problémů zvládala zachycení normální hlasitosti a z hlasitějších koncertů uchovávala jen netvraré hlučení anebo může být naopak přizpůsobena pro řádově vyšší decibely a mít zas trable třeba s normálním hovorem.

Tchajwanský výrobce na to šel ovšem jinak. Oba dva mikrofony, které jsou v telefonu umístěné, se skládají z membrán dvou, z nichž jedna je vždy určená pro nižší hlasitosti a druhá pro vyšší. HTC One pak na základě dat z obou inteligentně složí výsledný zvuk teoreticky tak zajistí dokonale čistý zvuk za všech podmínek.

Samozřejmě je otázkou, jak bude tato technologie fungovat v reálu. Dá se ale naštěstí předpokládat, že poměrně dobře. Něco podobného totiž do svých telefonů totiž již implementuje Nokie a zejména na záznamech z koncertů je to opravdu jasně slyšet.

Zdroj: Blog htc one

2 KOMENTÁŘE

  1. „dvou membránovitým mikrofonem“ – panebože, to je takový problém napsat „mikrofonem s dvojicí membrán“ ?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here