CyanogenMOD nabídne správce root oprávnění od tvůrce Clockworkmod

1

superUser

Ani ne dva dny poté, co se nová aplikace na správu oprávnění root od tvůrce oblíbeného ClockWorkMod Recovery Koushika Dutty, Superuser, objevila na Google, bylo oznámeno, že se stane oficiální root aplikací v rodině komunitních ROM postavených na čistém Androidu – CyanogenMODu.

Na rozdíl od předchozího správce root oprávnění ale není dostupný ve formě normální, běžně spustitelné androidí aplikace. Namísto toho je plně integrován do klasického menu nastavení Androidu, konkrétně do položky nastavení -> systém -> SuperUser.

Integrovaný Superuser samozřejmě nabízí stejné možnosti, jako ten ve formě klasické aplikace. Umožňuje tak podrobné řízení přístupu k root právům jednotlivých aplikací, přehledné logy, kdy si která aplikace práva vyžádala, ochranu čtyřmístným číselným kódem, kontrolu přítomnosti android.permission.ACCESS_SUPERUSER v manifestu aplikací a mnoho dalšího.

Právě kontrola oprávnění android.permission.ACCESS_SUPERUSER v manifestu by pak mohla být s větším rozšířením této Superuser aplikace, které přítomnost v CyagenogenMODu určitě přinese, poměrně klíčová. Koushika Dutta se totiž nechal slyšet, že zatímco nyní je pro aplikace vyžadující root oprávnění tento záznam v manifestu nepovinný, tak za nějakých půl roku tomu tak již nebude a aplikaci bez daného záznamu prostě jeho Superuser práva root z bezpečnostních důvodů neudělí.

V prvních nočních sestaveních CyanogenMODu by se měl Superuser objevit již v průběhu dnešního dne. V některých ostatních alternativních ROMkách pak již integrován je, například v Paranoid ROM.

Zdroj: Google+ via apolice

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here