Recenze: Bridge Constructor Playground

2

Před necelými dvěma týdny jsem zde recenzoval velmi podobnou hru se stejným principem. I zde tedy budeme stavět mosty, ale tentokrát se u toho zapotíme mnohem více, protože to co nám v ostatních hrách tohoto typu chybělo, zde vynecháno není.

unnamed (2)

Styl hry

Nebudeme chodit kolem horké kaše a rovnou se pustíme do toho, proč je tato hra mnohem výše něž ostatní. U jiných her, kde stavíte most, máte stejně jako zde několik druhů materiálů, most musí vydržet zatížení projíždějící dopravy nebo je počet materiálů omezený.

BC Playground to stavění mostů vzal trochu jinak. Ne jen, že si musíte dát pozor na to, aby most vydržel, ale také bude muset zvládat průjezd aut a dvou kamiónů. Dále je potřeba hlídat si zatížení, použitý druh materiálu a nakonec i cenu celého projektu.

Screenshot_2013-02-21-21-45-26

Za každý postavený most můžete získat maximálně pět odznaků. Pod každým odznakem se skrývá úkol, který musíte splnit, a jsou to například, aby stavba stála do pěti tisíc dolarů, aby byl most zatížen maximálně do XX % za použití xx peněz. Poté také budete moci použít jen jeden materiál atd.. Tyto úkoly se mění v závislosti na druhu mostě a pro každý most je zde připravena jiná sada úkolů.

Hra obsahuje celkem 4ostrovy, a na každém z nich je zapotřebí postavit 8mostů. Celkem tedy musíte vyřešit stavbu 32 mostů. Materiály zde najdete 4. Dřevo a kov budete moci použít jak na konstrukci, tak i jako silnici. Zbylou dvojici tvoří lana a betonové části konstrukce.

Screenshot_2013-02-21-21-46-21

Grafika a ovládání

Poslední dobou jsme se my fandové těchto her musely začít smiřovat s tím, že ačkoliv grafika na Androidu letí raketově vzhůru, grafika těchto her dosti zaostává. Zde se nám ale vyskytla výjimka, protože grafika je zde opravdu mnohem dále než konkurence a vše je najednou mnohem líbivější a zábavnější.

Možná se vám občas stávalo, že pokud jste chtěli v editoru stavět, prstem jste si kryli dráhu umístění předmětu. I na to vývojáři mysleli a přinesly do hry ovládání, které je mnohem pohodlnější. Ačkoliv začátek materiálu umístíte přesně tam, kde máte prst, na konci je to jinak. Konec materiálu nebude bod vaším prstem, nýbrž vedle prstu a docílí se tak toho, že si nebudete krýt umístění částí konstrukce.

Screenshot_2013-02-21-21-46-36

Závěr

Po všech směrech naprosto skvělá hra a pro mě patří na příčku nejvyšší mezi hrami, ve kterých stavíte mosty. Hru si můžete vyzkoušet zdarma, kde je zpřístupněn první ostrov a tedy prvních 8 mostů. Plnou verzi lze zakoupit za 45Kč.

Celkové hodnocení: 10/10


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

2 KOMENTÁŘE

  1. I ve free se dostanete minimálně na druhý ostrov, ale musíte splnit určitý počet kritérii (takže 16 mostů). Jediná a pro mě zásadní vada nezjistil sem jak smazat jeden prvek – dá se dělat krok zpět případně smazat celý most, ale jak odstranit jeden konkrétní prvek sem nenašel. Jinak povedená hra…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here