HDC One – čínská kopie HTC One za 160 dolarů

2

HDC One (2)

V Číně byla představena už druhá kopie HTC One, která se u své předlohy inspirovala zejména designem a názvem. Po stránce výbavy a zpracování HDC One na vlajkovou loď taiwanského výrobce značně zaostává.

Zapomeňte na hliník, HDC One je podle očekávání vyrobeno z plastu. Unibody konstrukci navíc narušuje slot na micro SD karty, který najdeme na pravém boku telefonu. Další změnou v designu je trojice kapacitních tlačítek pod displejem, logo HTC u originálu totiž tvůrci kopie nahradili tlačítkem pro přístup na domovskou obrazovku.

Co se výbavy týče, nabídne HDC One 4,7″ displej s HD (720p) rozlišením, čtyřjádrový procesor MediaTek MT6589 taktovaný na 1,2 GHz a 1GB RAM. Nechybí ani 8mpx zadní fotoaparát, 2mpx přední kamerka pro videohovory a Android 4.2.1 Jelly Bean. Obrovským zklamáním může být baterie, která nabídne kapacitu pouze 1 700 mAh.

Obrovská výhoda HDC One samozřejmě spočívá v ceně, která by neměla překročit 160 dolarů, v přepočtu 3 200 Kč. Výrobce také slibuje, že se smartphone začne prodávat 1. dubna, tedy dříve než originální HTC One.

HDC One (1)

zdroj: gc via ac

2 KOMENTÁŘE

  1. A co infraport ve vypínacím/uspávacím tlačítku? Ten tam taky chlapci od pana Wonga dostali? Protože pak by to bylo perfektní 😀

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here