Google si patentoval funkci automatického nastavení fotoaparátu podle aktuálního počasí

0

google-camera-weather-patent

Google často přichází se zajímavými patenty a výjimkou není ani ten poslední, který odkryl Americký úřad pro patenty a ochranné známky.

Nová funkce by měla přispět ke zlepšení kvality fotografií, které pořídíme svým smartphonem. Systém nejprve zjistí pomocí GPS naši polohu a v závislosti na aktuálním počasí, které je v této oblasti, upraví nastavení fotoaparátu, jako například ISO, vyvážení bílé a dobu expozice, pro dosažení nejoptimálnějšího výsledku.

Patent ale nepřinese zlepšení fotografií jen při pořizování fotografií venku. Naopak, podle už dříve zmíněného zjištění polohy by měl smartphone zjistit, zda se uživatel nenachází v místnosti a nastavení fotoaparátu případně upravit podle toho.

Stejně jako u všech ostatních patentů ale musíme dodat, že zatím nevíme kdy a zda vůbec se tato funkce objeví v prvních zařízeních. Pokud si Google pospíší, mohlo by se automatické nastavení fotoaparátu podle polohy uživatele objevit už v Nexusu 5 s Androidem 5.0. Využití by funkce určitě nenašla jen ve smartphonech, ale také v chytrých brýlích Google Glass.

zdroj: ac

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here