Google testuje čistý Android OpenSource Project na Sony Xperia S

5

Jednou z největších výhod a dalo by se říci i výsad Nexus telefonů a po posledním Google I/O i tabletů, byla vždy oficiální podpora ze strany AOSP (Android Open Source Project) a tedy i jistota rychlých a balastu zbavených aktualizací na postavených vždy na aktuálním čistém Androidu.

Pomineme-li první Androidí telefon HTC Dream a referenční Android 3.0 Honeycomb tablet Motorolu Xoom, tak byla tato výsada vždy dostupná jen a pouze oficiálním Nexus telefonům, zařízení od ostatních výrobců si jí musely nahrazovat komunitními ROMkami, například CyanogenMODem.

Počínaje dnešním dnem ale toto pravidlo již neplatí, technický ředitel AOSP v Googlu, Jean-Baptiste Query, totiž skrze Google groups oznámil, že v rámci experimentu přidal mezi podporované zařízení mezinárodní GSM variantu Sony Xperie S LT26.

Důvodem, proč se rozhodl vybrat právě Xperii S bylo, že jde o výkonné GSM zařízení s odemytakatelným bootloaderem a navíc od výrobce, který se v AOSP vždy aktivně angažoval, v rámci možností pomáhal komunitě a celkově jednal v rámci ducha Androida.

Samozřejmě bude určitou chvíli trvat, než z projektu vyjde první použitelná ROM, nicméně i do té doby bude projekt přínosný z hlediska informací o nízko úrovňových částech Androida.

Zda se po vzoru Xperie S dočkáme v budoucnu i dalších zařízení podporovaných AOSP je zatím jen ve hvězdách, nicméně pokud tento projekt uspěje, tak by určitá šance být mohla.

Zdroj: Android Building group, gsmarena, xda, The Verge

5 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here