Spekulace: Samsung chystá 5,8“ multimediální přehrávač

1

Mimo telefonů a tabletů má jihokorejský Samsung na kontě také poměrně širokou řadu androidích multimediálních přehrávačů. Ačkoliv jde hardwarové většinou jen o starší generace Galaxy S telefonů bez GSM čipu a s trochu větší úhlopříčkou, tak nejsou jejich prodeje díky příznivé ceně vůbec špatné.

A mohlo by se to ještě zlepšit. Podle informací serveru SamMobile totiž Samsung na příští Unpacked event, který proběhne 29. srpna chystá nástupce aktuálního Galaxy Playeru 5. Údajně by mělo jít o zařízení s 5.8“ qHD (540×960) displejem, dvoujádrovým procesorem taktovaným na 1GHz a 1GB DDR2 RAM.

Z další výbavy by měl nabídnout 3MPx zadní a VGA přední kameru, GPS čip, Bluetooth 4.0, FM rádio, T-DMB, slot na Micro SD kartu a gyroskop. Příjemnou kapacitu by měla mít také baterie, jejíž hodnota by měla být okolo 2500mAh. Operačním systémem bude Android 4.0 Ice Cream Sandwich s grafickou nadstavbou TouchWiz, poměrné pravděpodobná je následovná aktualizace na Jelly Bean.

Vzhledem k dostupnosti aktuálního Galaxy Playeru je takřka jisté, že pokud bude zařízení opravdu představeno, tak se dříve nebo později dostane i k nám. Otázkou je jen, kolik bude stát. Vzhledem k výbavě a poměrně velikému displeji bych ale odhadoval 5 až 7 tisíc korun.

Dávají podle Vás multimediální přehrávače smysl nebo je lepší pořádný mobil jako zařízení vše v jednom?

Zdroj: talk, pha

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here