Čínský výrobce chystá smartphone s tloušťkou jen 5,6 mm

2

UMeox X5

Pokud vás ještě neunavuje nikdy nekončící válka výrobců o nejtenčí smartphone na světě, máme pro vás zajímavou zprávu. Světlo světa by brzy měl spatřit nový hráč, který svou konkurenci bude hledat jen velmi těžko. Půjde totiž o první smarpthone, jehož tloušťka se dostane pod magickou hranici šesti milimetrů.

Budoucím vlastníkem titulu o nejtenčí smartphone by měl být UMeox X5. Smartphone pochází odkud jinud než z Číny, tedy ze země, která je tloušťkou svých smartphonů snad posedlá. UMeox X5 by měl mít rozměry 118 x 60 x 5,6 mm. Ano, výrobci smartphonu se povedlo snížit tloušťku smartphonu jen na 5,6 milimetru.

Novinka však nejspíš nebude žádným rekordmanem v oblasti výbavy. Vzhledem k rozměrům smartphonu se můžeme těšit na zhruba jen čtyřpalcový displej, čemuž nejspíš bude odpovídat také hardwarová výbava smartphonu. Asi nejzajímavějším parametrem bude kapacita baterie, kterou ale kvůli velmi nízké tloušťce nemůžeme očekávat příliš velkou.

V současné době je nejtenčím smartphonem na světě Alcatel One Touch Idol Ultra, známý také jako TCL S850, který má tloušťku 6,45 mm. Svůj supertenký smartphone, který měří jen 6,18 mm, by měl v nejbližší době představit také Huawei.

zdroj: GSM Insider

2 KOMENTÁŘE

  1. Fascinuje me posledni dobou spojeni slov ‚jen 4 palce‘ 😀 to uz jsou i redaktori tak zblbli 5-8 palcovou masazi od vsech ruznych vyrobcu? Jsem snad sam kdo by uvital nabuseny telefon se 4″ ?

    • Ať chcete nebo ne, tak pět palců se během posledních několika měsíců stalo téměř standardem mezi špičkově vybavenými smartphony. Mě osobně se ta omezená možnost výběru také nelíbí, ale nedá se nic dělat.

      Čtyřpalcový displej je dnes bohužel jedním z typických znaků smartphonu střední nebo nižší třídy. Není to můj výmysl ani důsledek žádné masáže… stačí se podívat do nabídky jednotlivých výrobců.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here