Bad Roads – hříčka s kouzelnou grafikou

1

bad roads

Pokud máte rádi herní jednohubky, rozhodně byste neměli minout novinku Bad Roads, kterou má na svědomí francouzský vývojář Laurent Bakowski. Námět sice originální není, díky skvělému zpracování to ale hře jistě odpustíte.

Úkol je na první pohled prostý: dojet plně naloženým náklaďákem co nejdále, aniž by došlo k vyklopení nákladu, konkrétně klecí s ptáky. Jakmile ztratíte poslední klec s ptákem, hra končí. Ovládání probíhá jen pomocí dvou virtuálních tlačítek pro zrychlení a zpomalení.

bad roads 1 bad roads 2

Dojet s autem opravdu daleko není rozhodně nic jednoduchého, protože je téměř nemožné zvolit správnou rychlost. Pokud pojedete příliš rychle, náklaďák se pravděpodobně překlopí na některém z hrbolů, ale při pomalé jízdě zase nejspíš nevyjedete strmé. Bad Roads tedy rozhodně procvičí vaši zručnost a trpělivost. Fyzika je ve hře opravdu neúprosná. Je tedy trochu škoda, že Bad Roads nenabízí žádné úrovně obtížnosti.

Nejvíce se jistě povedlo zpracování hry po stránce grafické i akustické. Grafika je sice velmi jednoduchá, ale za to opravdu působivá. K tomu vám během jízdy hraje pohodová country hudba. Cesta je sice vždy náhodně generována, ale i přesto vás hraní nejspíš přestane dříve či později bavit. Snad tedy autor přidá do Bad Roads také nová prostředí, která by pomohla příchod pocitu, že vás hra nudí, trochu oddálit.

Bad Roads je ideální hrou, díky které si můžete zkrátit dlouhou chvíli při čekání na autobus. Obtížnost je sice nastavena poměrně vysoko, ale i přesto u Bad Roads jistě dobře strávíte několik minut až hodin. Kromě bezplatné verze je dostupná také placená aplikace, jejímž nákupem nejen podpoříte vývojáře, ale také odstraníte reklamy.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

1 komentář

  1. vyzkousel jsem a dobra hra. pekna grafika, dobra znovuhratelnost, akorat ta fyzika je nekdy takova ee. naklad a auto se nekdy chova moc nefyzikalne.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here