Air Mobile bude nejspíš čtvrtým operátorem v ČR

5

V Česku se připravuje dražba uvolněných frekvencí (dražba proběhne na konci roku), které budou využity pro šíření signálu nové LTE sítě. O podmínkách aukce jsme Vás již v minulosti informovali, zde jsou veškerá kritéria pevně daná. Také již víme, že se mezi dražitele přihlásili stávající operátoři plus skupina PPF, všem čtyřem zájemcům byly schváleny přihlášky a tak mohou jít do dražby o volné kmitočty.

Z kritérií které byly zvoleny pro aukci, je jisté že nově vzniklý operátor od PPF  bude mít automaticky nárok na jednu z lukrativních frekvencí v pásmu 800 MHz, tak aby mohl spustit 2G a 3G sítě, ve kterých probíhá hlasový provoz.  Jak se dále vyvine situace ohledně uvolněných frekvencí v pásmu 1800 a 1900 MHz ukáže až aukce na konci roku.

air mobile

S danou jistotou vzniku čtvrtého operátora skupina PPF vytvořila dceřinou společnost PPF mobile, ta si nedávno podala registraci na  novou ochrannou známku Air Mobile. Také domény airmobile.cz a air-mobile.cz jsou již registrovány od května minulého roku. Vše tedy nasvědčuje tomu, že se příští rok můžeme těšit na nového operátora. V redakci věříme, že Air Mobile rozhýbe cenovou politiku stávajících operátorů a způsobí podobnou revoluci jako nový operátor Free ve Francii, který po svém vstupu nabídl neomezené volání, SMS a MMS + 3 GB dat cca za 500 Kč.

Zdroj: hn.ihned.cz

5 KOMENTÁŘE

    •  Bank? Myslite air bank s uctem zadarmo, stacici pro bezneho obcana a bankovnima podminkama na jedne strane A4? Nova je o nicem, Ceska pojistovna je na nic, Home Credit jsou zlodeji ale Air bank je vyjimecne bez problemu..

  1. Já tomu věřím vše je ok.Ve Francii jsem byl a tam není problém.Operátoři v Čr hrozně kradou a to bez kecu.Jsou to milióny a milióny co utíkají ze země.Jen mě sere že to nevezme česká firma jako česká pošta. !!!! BUĎ mé Vlastenci *****… !!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here