Vector – freeruning hra s příběhem

1

vector

Vector je celkem povedená arkádová  hra pro operační systém Android, kterou jsme pro Vás otestovali. V následujících řádcích se dozvíte další informace o této hře.

Vector má svůj vlastní příběh, Jako člověk v ideálním „plechovém“ světě, kde jste zavřeni se spoustou dalších obyvatel a jste nuceni se řídit podle jasných pravidel tamního prostředí, se vám podaří utéct pryč do volného světa. Ovšem není to tak snadné, protože musíte utíkat před agenty, k čemuž využíváte umění parkouru.

Po spuštění hry následuje krátká ukázka příběhu, kterou naleznete i  ve videu pod článkem. Jako u většiny her jde tato upoutávka přeskočit a dostanete se do hlavního menu, kde najdete hned několik ikonek, pomocí kterých se dostanete do samotné hry, obchodu, osobních statistik, informacích o autorech hry, nastavení a do sociální sítě Vector. V jednotlivých odstavcích si postupně projdeme jednotlivé ikonky a jejich obsah.

V asi nejpodstatnějším okénku „Play“ po rozkliknutí naleznete tři základní lokace. První lokace nese název Downtown a obsahuje celkem 33 kol. Druhá lokace se nazývá Construction Yard a je v ní zahrnuto 30 kol. Poslední a tedy třetí lokace se jmenuje Technology Park.

unnamed

 

Další sekcí je „Store“, tedy obchod, kde můžete za vydělané virtuální mince pořídit různá herní vylepšení: například zpomalení času, různé triky a kombinace salt, vrutů apod. Nechybí ani možnost koupit svému hrdinovi oblečení, jen namátkově například čepici, šálu nebo kalhoty. Pro vášnivé fandy této arkádovky je zde možnost nákupu mincí za vlastní realné peníze. Trošku jsme to přepočítali a 25 000 mincí vyjde na 100 Kč. Další sekcí v menu jsou osobní statistiky, které zaznamenávají uběhlou vzdálenost, hodnotu skoků, slide, posbírané bonusy, počet úmrtí, počet chycení agentem a další věci.

Herní prostředí je inspirováno střechami velkoměsta. Do hry jsou zapojeny všechny možné prvky, které můžete ve městě najít.  Ovšem někdy se dostanete i do kanceláří, kde přeskakujete stoly, židle a dalších překážky.

unnamed 1

Ovládání hry je velmi jednoduché, v podstatě vám stačí tři pohyby kdekoliv na vaší obrazovce (kromě ikonky, která vám otevře nabídku a přeruší hru). Tyto tři pohyby jsou doprava pro zrychlení, dolů pro slide pod překážkou a nahoru pro skok. Vector se mi osobně velmi zamlouvá a hraji ji často. Obecně zde platí, čím větší displej tím lépe.. Když jsem si procházel diskuze na Google Play Store o této hře někteří, si stěžovali na padání hry. To se mi zatím nestalo na mobilu ani na tabletu.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here