Na co jsme zapomněli aneb Přehled dalších novinek uplynulého týdne (8. týden 2013)

0

prehled dalsich novinek uplynuleho tydne

Předchozí týden uplynul jako voda a s novým týdnem přichází také náš pravidelný seriál Na co jsme zapomněli aneb Přehled dalších novinek uplynulého týdne. V těchto dnech sice začíná dlouho očekávané MWC 2013 v Barceloně, v přehledu novinek se však zaměříme ještě na zprávy, které se mobilního veletrhu přímo netýkají.

Stáhněte si nejnovější Google Play Store 3.10.14

google play ico

Google Play Store, který je dnes téměř nepostradatelnou součástí každého zařízení s Androidem, byl minulý týden aktualizován na verzi 3.10.14. Jedná se však pouze o minoritní update, který přináší výhradně drobnější změny a opravy chyb. Pokud nebyl Google Play Store ve vašem telefonu či tabletu na tuto verzi aktualizován automaticky, můžete si stáhnout a manuálně nainstalovat následující APK soubor: com.android.vending-3.10.14.apk z Google Drive.

Samsung Galaxy S IV bude mít vlastní technologii pro vytváření 360stupňových panoramat

samsung galaxy s iv logo

Spolu s Androidem 4.2 Jelly Bean se objevila funkce Photo Sphere, která umožňuje jednoduše pořizovat 360stupňové panoramatické fotografie. Samsungu však tato novinka nestačí a chystá vlastní funkci s názvem Samsung Orb, která slouží k podobnému účelu jako Photo Sphere. Tvrdí to jeden ze softwarových vývojářů, který údajně pracuje na vlajkové lodi Galaxy S IV. Samsung Orb podle něj nabídne ještě lepší panoramatické snímky než nativní Photo Sphere v Androidu 4.2.

Samsung chystá levný smartphone Galaxy Star

Korejský výrobce se chystá rozšířit seznam modelů nižší třídy o dalšího zástupce. Bude jím Samsung Galaxy Star, který by měl mít ve výbavě 3″ displej s QVGA rozlišením, 2Mpx fotoaparát, 4GB vnitřní paměť, slot na micro SD karty, micro SUB, Wi-Fi, Bluetooth, GPS a 1200mAh baterie. Operačním systémem nejspíš bude Android 4.1 Jelly Bean.

Pokud je vám název telefonu povědomý, nejde o náhodu. Samsung Star je totiž název slavné řady levných telefonů bez operačního systému, které se pro mnoho uživatelů staly vstupenkou do světa „dotykáčů“. Samsung Galaxy Star bude údajně představen už tento týden na veletrhu MWC 2013 v Barceloně.

Android aplikace na Microsoft Surface Pro

Na zajímavém tablet Microsoft Surface Pro s operačním systémem Windows 8 je možné používat také aplikace pro Android. Lze to velmi jednoduše pomocí známého programu Bluestacks. Pokud jste tedy uvažovali o tabletu Surface Pro, ale nechtěli jste se vzdát svých androidích aplikací, můžete svůj postoj přehodnotit. Jak ukazuje následující video, mnoho aplikací najde na tabletu své využití, pouze některé aplikace mají problém s výkonem.

Fujitsu začne svůj seniorský smartphone prodávat v Evropě

fujitsu stylistic s01

U francouzského operátora Orange se červnu začne prodávat neobvyklý smartphone Fujitsu Stylistic S01, který je určen zejména pro seniory. A velmi brzy by se novinka měla objevit i na dalších evropských trzích.

Přítomnost Androidu v telefonu prakticky vůbec nepoznáte. Uživatelské rozhraní bylo maximálně zjednodušeno, obsahuje velké popisky i tlačítka a nabízí pouze vertikální posun. Fujitsu Stylistic S01 bez problému přežije ponoření do vody a také nabídne upravenou technologii dotykového displeje, aby při ovládání co nejvíce připomínal běžná tlačítka.

Ve výbavě najdeme 4” displej s rozlišením 800×480, jednojádrový procesor taktovaný na 1,4 GHz, 8,1mpx zadní fotoaparát a 3,2mpx přední kameru.

Nikon bude Microsoftu platit za každý prodaný fotoaparát s Androidem

nikon-coolpix-s800c-best-buy

Microsoft uzavřel se společností Nikon dohodu, podle které bude japonský výrobce platit licenční poplatky ze svých zařízení vybavených operačním systémem Android. V případě Nikonu se jedná jen o chytrý digitální fotoaparát Coolpix S800C s Androidem 2.3 Gingerbread, který byl představen minulý rok v říjnu.

Stejně jako Samsung, LG, HTC, Acer a další totiž Nikon ve svých androidích zařízeních porušuje některé z patentů, které vlastní Microsoft. To, že se americký gigant rozhodl uzavřít smlouvu o licenčních poplatcích i s Nikonem, který prodá jen minimum zařízení s Androidem, je poměrně překvapivé.

Článek k tématu: Nikon licenses Microsoft patent to use in Android-enabled cameras

Animovaná reklama na Nexus 7

A dnešní díl seriálu zakončíme další reklamou od Googlu, která tentokrát propaguje tablet Nexus 7. Ani tentokrát americký gigant v kvalitě své reklamy nezklamal.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here