Alternativní kernel pro Nexus 4 zprovozňuje USB host

0

nexus4

Jednou z mála větších nevýhod aktuálního referenčního telefonu Googlu – Nexusu 4 je nepodpora USB hostu, tedy nemožnost připojit přes redukci do microUSB portu telefonu třeba USB flash disk, klávesnici nebo myšku.

Naštěstí se na XDA Developers objevilo řešení, které s pomocí lehké úpravy jádra operačního sytému tzv. kernelu funkcionalitu USB hostu zprovozní. Bohužel však ne úplně ideálně. Po úpravě totiž přestane fungovat klasické připojování skrze USB k počítači, s největší pravděpodobností se zvýší spotřeba energie a v případě aplikace na Android 4.2.2 začne s trochou smůly blbnout telefonování.

Ani po již takto problematické softwarové úpravě navíc nebude stačit obyčejný USB OTG kabel. K tomu, aby USB host fungoval, je totiž třeba upravit kabel tak, aby měl vlastní, externí zdroj 5 voltového napětí.

I přes všechny tyto problémy je zprovoznění USB hostu na Nexusu 4 dobrou zprávou. S trochou štěstí a vývojářského úsilí se totiž podaří výše zmíněné softwarové problémy odstranit a zbude jen nutnost upravit si doma USB OTG kabel. A to již tak složité není.

Zdroj: XDA via smartmania

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here