Už i u Vodafone zaplatíte fakturu pomocí QR kódu

0

Nedávno jsme Vás informovali o tom, že T-Mobile zpřístupnil novou možnost jak platit faktury za telefon a to pomocí QR kódu. Vodafone přišel s tím samým a to od 1. března tohoto roku. Pojďme se krátce podívat na to, oč vlastně jde.

Placení účtu nebývá tou nejzábavnější činností, přesto je to naší povinností, proč si to tedy neusnadnit. Vodafone přišel po vzoru T-Mobile se zajímavou novinkou, díky které se stává placení zábavnější a rychlejší, než tomu bylo doposud.

Pokud jste zákazníky Komerční banky nebo Raiffeisenbank a používáte ve svém telefonu aplikaci dané banky, jistě víte o možnosti, že účty můžete platit pomocí QR kódů, které aplikace naskenuje a všechny potřebné informace automaticky vyplní do přednastaveného formuláře.

vodafone_s

Vodafone je znám svou rozmanitostí, jakou můžete své měsíční vyúčtování uhradit, novinkou je v tomto případě placení právě pomocí QR kódu. Uživatelé ostatních bank nemusejí zoufat, další, kteří se mohou těšit na integrování této funkcionality jsou zákazníci ČSOB a Erra banky. Tito uživatelé se implementace dočkají v nadcházejících aktualizacích aplikace mobilní banka.

Pokud se ptáte, v čem tkví výhoda placení tímto stylem, máme pro Vás jednoduchou odpověď. Pokud jste odkázáni na placení pomocí mobilního telefonu, je vždy o nervy přepisovat údaje tak, aby jste nikde neudělali chybu. Číslo sem, číslo tam a najednou si uvědomíte, že jste své prostředky poslali na jiný účet případně jste uvedli chybné variabilní číslo a problém je na světě. Placení pomocí QR kódu je nejenom rychlejší, ale také efektivnější metodou. Informace pak stačí krátce prolétnout pohledem a platba je odeslána dříve, než by jste vůbec stihli údaje opsat. A toho ušetřeného času…

Samotná platba je opravdu velice snadná. Ve Vaší aplikaci pro mobilní banku zadáte příkaz k úhradě, čtečkou kód, který naleznete ve svém účtu na stránkách Vodafone nebo na vytištěné faktuře, sejmete ho a aplikace se postará o zbytek.

Možná se nejedná o kdo ví jak přelomovou vymoženost, přesto nám ušetří mnoho času a starostí. Najednou se i z placení účtu stává zábava. A co vy, využili jste už někdy QR kód jako prostředek pro zaplacení svých účtů?

Snímek obrazovky 2013-03-04 v 22.30.21

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here