Blendoku – vyzkoušejte svůj cit pro barvy

1

unnamed (3)

Nenápadná hra, kterou je velmi těžké zařadit. Není akční. Není logická. Není to strategie, není to arkáda ani adventura. Blendoku je hra, která vyzkouší úplně jiné schopnosti vaší osoby – rozeznávání barev a estetický cit. A to ve formě chytlavé a elegantní

Podstata je jednoduchá. Na herním plánu máte vyznačená prázdná místa, na která lze tahem prstu dosadit barevná políčka. Vaším úkolem je poskládat je tak, aby byl výsledný barevný přechod co nejdokonalejší. Autoři vám ještě jako nápovědu některá políčka už nabarvili, abyste měli napojování jednoduší. Jakkoli se může tento úkol jako lehký (a po prvních pár desítek úrovní tomu tak je), ve složitějších a náročnějších kolech je to i pro ostřílené grafiky výzva.


Screenshot_2013-05-24-18-33-53 Screenshot_2013-05-24-18-36-40 Screenshot_2013-05-24-18-34-30

Přesto se ale u Blendoku pobaví i ti, kteří nejsou v rozeznávání barev tak zběhlí, protože úrovní je k dispozici dostatek. Ve verzi zdarma to činí bezmála pět set kol, přičemž další dvě sady lze dokoupit. Úrovně jsou rozděleny podle obtížnosti na lehké, střední, těžké a „master“ s rozsáhlými herními plány pro tablety. Lehká kola mohou zabrat klidně jen pár sekund, s těmi většími lze strávit i několik desítek minut.

Při počítání skóre se bere v úvahu především čas dokončení a počet špatně položených políček. Limit pro skládání žádný není, ale za rychle a přesně dokončenou úroveň dostanete označení Perfect a šanci překonat sebe sama. A v tom tkví (kromě ohromného množství hádanek) tajemství dlouhé herní doby. Zdarma (či za dvacet korun bez reklam) dostanete královskou porci zábavy, která jen tak neomrzí.

Screenshot_2013-05-24-18-37-57 Screenshot_2013-05-24-18-40-10 Screenshot_2013-05-24-18-37-00

Zatímco na začátku si jen sem tam při čekání na spoj vytvoříte nějaký ten přechod, za chvíli se přistihnete, jak doma na gauči už několik minut luštíte složité propletence barevných čtverečků a snažíte se pokořit svůj rekord z minulého pondělí.

Blendoku opět potvrzuje, že k úspěchu stačí i jednoduchý koncept doplněný o výborné zpracování. Kromě reklam (které jdou odstranit za dvacet korun, což je vzhledem k porci kol, které Blendoku nabízí, směšná částka) nelze této hře snad nic vytknout. Jen možná to, že pokud se ji rozhodnete vyzkoušet, tak bude potřeba telefon s nějakým alespoň trochu dobrým displejem. Na těch ultralevných by vám rozlišování jednotlivých odstínů mohlo činit potíže.

Pokud máte rádi netradiční hry, které tentokrát potrápí místo mozku vaše oči, zkuste Blendoku. Myslím, že zklamáni nebudete.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here