Video: Nejdůležitější milníky v historii HTC

3

HTC history

HTC zveřejnilo nové video, ve kterém se chlubí nejdůležitějšími milníky své historie výroby smartphonů.

Taiwanská společnost byla založena v roce 1997 a už o rok později nabídla první dotykové a bezdrátové zařízení na světě, které bylo vybaveno operačním systémem Windows CE. Od roku 2000 vyrábí HTC zařízení, která dnes známe jako smartphony. V roce 2005 zaznamenal výrobce další prvenství, když představil první Windows Phone zařízení s podporou 3G připojení.

Pro nás nejzajímavější část historie HTC však začíná až v roce 2008, kdy světlo světa spatřil první smarpthone s Androidem: HTC Dream, známé také pod názvem T-Mobile G1. Čistou verzi operačního systému o rok později nahradila mnohými nenáviděná a jinými milovaná nadstavba HTC Sense, která je dodnes součástí všech androidích smartphonů od HTC. Dalším milníkem je rok 2010, kdy bylo představeno HTC Evo 4G, první smartphone s LTE.

V roce 2011 koupilo HTC většinový podíl ve společnosti Beats Audio a o rok později následovalo HTC One X s úžasným fotoaparátem  tedy alespoň podle výrobce. Historii společnosti zatím uzavírá aktuální vlajková loď HTC One, která svět ohromila například hliníkovým designem nebo dvojicí reproduktorů na přední straně smartphonu.

Na některé smartphony však HTC ve svém přehledu přece jen zapomnělo. Fanoušci taiwanského výrobce si jistě vzpomínají na HTC HD2 z roku 2009, které nabídlo na svou dobu gigantický 4,3″ displej a které díky vytrvalé podpoře ze strany nezávislých vývojářů stále najdeme v kapsách některých uživatelů. Ve videu nám chybí také Nexus One, který se v roce 2010 stal vůbec prvním „Google smartphonem“.

3 KOMENTÁŘE

  1. Vím, že to HTC na svůj kanál nahrálo včera, ale tohle video jsem viděl už v roce 2011 a to prosím nejsem hipster. HTC prostě vzalo starou věc, přidalo do ní nějakých 40 sekund a znovu vydalo jako horkou novinku :).

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here