tTorrent – ,,stahujte“ přes Android

2

torrent client

Ať už je téma okolo torrentů jakkoli sporné, je mezi námi spoustu takových, kteří si bez torrentů nedokáží představit stahování objemných souborů.

Proč? To je jasné, v malém souboru program nalezne informace ke stažení a během chvíle začínáte stahovat. Samotné stahování pak může být v závislosti na vašem připojení opravdu příjemně rychlé. Nevýhodou se může zdát stabilita – problém seedování.

O výhodách a nevýhodách torrentových souborů se tu dnes ale bavit nebudeme, rovnou se podíváme na dalšího torrentového klienta pro Androidí telefony. Kvalitních programů pro mobilní telefony, které dokáží tyto soubory stahovat je jako šafránu. Před časem jsme Vám předvedli oficiální klient uTorrent, dnes tu máme tTorrent.

Program samotný je tak jednoduchý, jak si jen dokážete představit. Hlavním cílem bylo dosáhnout nejvyšší míry uživatelské přívětivosti a přehlednosti. Nejdůležitější informací jsou samotné torrenty, jejich stahování a fronta torrentů, která na stahování čeká. Všechny tyto torrenty samozřejmě můžeme pomocí záložek dělit na podsložky:

  • All – všechny dostupné torrenty
  • Downloading – torrenty, které se právě stahují
  • Completed – torrenty, jejichž stahování bylo dokončeno
  • Checking – torrenty, u nichž se kontroluje dostupnost a zdraví
  • Paused – torrenty, u kterých uživatel manuálně pozastavil stahování

Pomocí ikony lupy, která se nachází v pravé části displeje můžeme nové torrenty také vyhledávat, pokud nemáme k dispozici již předem stažený soubor xy.torrent. K tomuto prohledávání slouží velmi jednoduchý správce souborů, který je přímo v aplikaci dostupný (Browse Files). Nový torrent lze také přidat magnetickým odkazem (Ad magnet link).

V podrobnějším nastavení naleznete odkazy na stažení placené verze a také možnost aplikaci kompletně vypnout (aby nevysávala data na pozadí a nečerpala tak FUP a baterii telefonu, pokud to tak nechcete).

Samotné vkládání torrentů můžete řešit, jak jsem již psal, přes integrovaného správce souborů, kde ve složce naleznete konkrétní odkaz, nebo přímo magnetickým linkem (v případě, že torrent teprve budete stahovat z internetového prohlížeče) – v takovém případě se Vám magnetický link na torrent spustí přímo v programu tTorrent. Jednoduché, intuitivní, tak jak by jsme to od programu čekali.

Další možností je vyhledávání torrentu podle konkrétního jména. Tato vlastnost ke své funkci potřebuje doinstalování ulity s názvem Transdroid. Po instalaci, na kterou Vás program sám odkáže stačí pomocí tlačítka Search vyhledat konkrétní torrent dle libosti.

          

S již stahovaným torrentem můžete provést následující možnosti: pauza, vymazání, vymazání torrentu i všech doposud stažených dat. Stačí nad torrentem krátce podržet prst, následně se rozbalí tabulka.

V nastavení samotné aplikace pak můžeme nastavit volby typu:

  •  vybrání výchozí složky pro stahování dat z torrentu
  •  stahování pomocí 3G, popřípadě pouze přes Wi-Fi (díky omezenému FUPu)
  •  notifikace (změny ve stahování Vám ohlásí notifikační lišta)
  •  nastavení automatického zapnutí aplikace po spuštění, možnost, aby se telefon po dobu stahování samovolně neuspával aj..

Jak jsem již avizoval na začátku, aplikace je dostupná jak ve verzi zdarma, tak ve verzi placené. Pokud chcete stahovat menší soubory, verze free asi bude stačit. Její nevýhodou není ani tak menší nabídka, ale hlavně rychlost stahování. Ta je ve verzi zdarma limitována 250 kb/s, což jak sami uznáte, na pohodlné stahování objemných souborů nestačí.

Placená verze již limitována není, můžete stahovat tolik, co vám Vaše připojení dovolí. Pro náruživé stahovače gigabitových souborů tedy doporučujeme placenou verzi.

Pro koho tedy aplikace je? Aplikaci si dokáži představit v telefonech lidí, co využívají torrenty ke stahování obsahu a následně pak data kopírují do telefonu. Tímto programem (potažmo programem uTorrent) přeskočíte několikatiminutové přenášení dat mezi počítačem a telefonem. Nevýhody jsou jasné – telefon, který není po dobu stahování připojený k nabíječce je mrtvý dříve, než se soubor dokáže stáhnout. Je zapnutý displej a data stahující se z internetu telefon pěkně potrápí.

Na druhou stranu se jedná o šikovného pomocníka všem, kteří torrenty stahují po kvantech a zdlouhavé přenášení obsahu do telefonu je prostě nebaví..

Názorná ukázka jak aplikace funguje zde:


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

 

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here