StreetAlert – unikátní aplikace pro Jihomoravský kraj

1

V Google Play Store se objevila aplikace s názvem StreetAlert, která pravděpodobně v České republice nemá obdoby. Jedná se o součást stejnojmeného projektu, jehož cílem je informovat uživatele o hasičských zásazích v okolí. Předem upozorňujeme, že služba je v současné době aktivní jen v Jihomoravském kraji.

StreetAlert funguje velmi jednoduše. Pokud ve vašem okolí dojde k zásahu hasičského sboru, informuje vás aplikace oznámením v notifikační liště. Vše funguje velmi rychle a podle vývojářů dokonce může dojít k tomu, že vás StreetAlert informuje ještě před příjezdem hasičů na místo. Aplikace získává informace o poloze pomocí 2G/3G, Wi-Fi nebo GPS. Denně je staženo jen asi 150 KB dat, takže se nemusíte bát o předčasné vyčerpání FUP vašeho mobilního připojení.

Vývojáři na svém webu uvádějí, proč se rozhodli vytvořit tento projekt: „Hasiči jen v Jihomoravském kraji vyjíždějí k nebezpečným událostem asi desetkrát za den. Občas o tom čteme druhý den v novinách. Pokud však hoří hned za rohem, chceme o tom vědět hned. Proto jsme vyvinuli StreetAlert.“

StreetAlert nabízí velmi jednoduché uživatelské rozhraní a jeho poživání je samozřejmě zcela bezplatné. Ti, kteří nemohou nebo nechtějí využívat aplikaci pro Android, si mohou aktivovat také e-mailové upozornění zde.

A nakonec dobrá zpráva zejména pro všechny, kteří nejsou z Jižní Moravy. Velmi brzy by měla přibýt funkce meteorologického varování fungující po celé České republice. Do konce roku začnou vývojáři také jednat s ostatními kraji, které prozatím podobné informace o hasičských zásazích nezveřejňují.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here